هشتمین سمینار روسا، سرپرستان و فروشندگان دارویی شرکت قاسم ایران

هشتمین سمینار دارویی شرکت قاسم ایران در روز پنجشنبه مورخ 18/07/1398 در هتل پارسیان انقلاب تهران برگزار شد. 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت قاسم ایران هشتمین سمینار روسا، سرپرستان و فروشندگان دارویی شرکت قاسم ایران در روز پنج شنبه مورخه 18 مهر ماه 98 در هتل پارسیان انفلاب تهران با هدف هم افزایی وحدت رویه و ارتقاء سطح دانش و فروش محصولات برای تیم فروش داروئی برگزار گردید.

در ابتدای برنامه مدیر عامل محترم شرکت قاسم ایران ضمن خوشامدگویی به میهمانان گرامی و تامین کنندگان محترم دارویی شرکت، بیان داشتند وضعیت فعلی فروش دارو طبق پیش بینی های صورت گرفته نبوده و ابراز امیداوری کردند با ایجاد تغییرات مثبتی که در حال انجام است و همچنین برگزاری سمینار هم اندیشی، قطعا شاهد اتفاقات خوبی در لاین دارویی خواهیم بود. در این خصوص ایشان از همکاران فروش دارویی درخواست نمودند با سعی و کوشش فراوان، فروش دارویی شرکت را افزایش دهند.

مهندس خزرایی بیان داشتند شرکت قاسم ایران بزرگترین شرکت پخش کشور از لحاظ منابع سازمانی از قبیل متراژ انبار، لجستیک و...  می باشد، که فروش دارویی شرکت نیز باید متناسب با این وسعت سازمانی می بایست باشد.

تغییرات گسترده ای در ساختار دارویی شرکت اتفاق افتاده است. از مهمترین تغییرات می توان از چارت سازمانی جدید دارویی نام برد که توسط هیئت مدیره تصویب رسیده است. در این چارت جدید نفرات جدیدی به شرکت اضافه شده اند که در این خصوص جناب آقای دکتر احراری بعنوان معاونت بازرگانی و فروش دارویی و سرکار خانم پیرزاده بعنوان مدیر بازرگانی دارویی به شرکت ملحق شده اند. و در آینده نزدیک نفرات جدیدی به مجموعه قاسم ایران اضافه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران در ادامه سخنان خود بیان داشتند جذب تامین کنندگان جدید و توسعه فعالیت با شرکای تجاری فعلی در دستور کار قرار گرفته است. ایشان با بیان اینکه یکی از دغدغه های تیم فروش دارویی سبد کوچک دارویی شرکت بود که انشالله بزودی با اضافه شدن تامین کنندگان دارویی جدید و تکمیل سبد کالایی، شاهد افزایش فروش در لاین دارویی خواهیم بود.

مهندس خزرایی در خصوص وضعیت مالی شرکت بیان داشتند، در حال حاضر شرکت در بهترین وضعیت مالی خود حضور دارد و انظباط مالی که از سال گذشته ایجاد گردیده باعث شده که شرکت قاسم ایران از لحاظ بدهی صفر گردیده و به هیچ تامین کننده یا بانکی بدهی ندارد. ایشان اذعان داشتند فروشی که با وصول توام باشد باعث رشد شرکت و سوددهی خواهد بود و ما از همه فروشندگان عزیز خواستاریم که فروش توام با وصول انجام دهند.

مهندس خزرایی از اتفاقات مهمی که در چند ماه گذشته صورت گرفته، به بازنگری در آیین نامه جوایز فروش و پورسانت فروشندگان غذایی و دارویی می باشد. در گذشته جوایز فروش و پورسانت فقط براساس هدف فروش پایه گذاری شده بود. در آیین نامه جدید شاخص ها و معیارهای مختلفی در نظر گرفته شده است. در آیین نامه جدید همه شاخص ها وزن دهی شده است. اتفاق مبارکی که در این خصوص افتاده، هر فروشنده می تواند بصورت آنلاین خروجی پورسانت را از طریق گوشی های موبایل، تبلت و سیستم های کامپیوتری مشاهده نمایند. این امر باعث شفافیت و عدالت در پرداختی جایزه های فروش خواهد بود. در این طرح هیچ محدودیتی وجود ندارد و سقفی برای دریافت مزایا ارائه نشده است و فروشندگان دارویی و غذایی با فروش بیشتر از پورسانت بیشتری برخوردار خواهند شد.

در ادامه مراسم دکتر امجدی نیک عضو محترم هیئت مدیره شرکت قاسم ایران به ارائه مبانی علمی در خصوص رابطه کیفیت و تعالی سازمانی سخنرانی نموده و به بیان دیدگاههای خود پرداختند.

ایشان با بررسی دلائل و همچنین گزارشات مدیریتی که چرا مشتریان به هر دلیلی ما رو انتخاب نکردند بررسی نمودند. دکتر امجدی نیک با بیان اینکه از بعد انقلاب تاسال 1395 همیشه جز 6 شرکت برتر دارویی کشور بوده و از سال 1395 سیر نزولی گرفته و جایگاه خود را از دست داده است. شاخص ما در این خصوص آمارنامه دارویی کشور می باشد که جایگاه شرکت های دارویی را بصورت کاملا علمی و آماری مشخص می نماید. این آمارنامه که از افتخارت کشور ما محسوب می شود از اوایل انقلاب انتشار یافته و قریب به چهل سال است که مرجع دارویی کشور محسوب می گردد.

دکتر امجدی نیک با بیان اینکه هیچ ارائه دهنده کالا یا خدمتی در کشور وجود ندارد که به متعالی شدن بیاندیشد و از عنصر کیفیت غافل گردد. ما باید یاد بگیریم رابطه بین کیفیت و متعالی شدن چیست. هر وقت از کیفیت صحبت می شود اولین چیزی که به ذهن می رسد کالای با کیفیت است، در واقع کیفیت فقط به کالا اطلاق نمی گردد. کیفیت معانی گوناگونی دارد. کیفیت نقطه تعادل بین تجربیات و انتظارات می باشد. یعنی هر واحد اقتصادی چه تولیدکننده، چه پخش کننده و هر حرفه و واحد کسب و کار دیگری در طول تاریخ اگر به جلو میرود و عمق و تجربه اش زیاد می شود، اگر مشتری انتخابش می کند یعنی از کیفیت خوبی برخوردار است و اگر مشتری انتخابش نکند یعنی از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. شرکتهای پخش در عرضه کالا و خدماتشان در حوزه غذا و دارو به مصرف کننده نهایی اگر موفق نباشند، جواب را در کیفیت ارائه خدمات باید جستجو نمود. اگرما این موضوع را در شرکت قاسم ایران بخواهیم کنکاش نماییم، میبینیم که ما در ارائه کیفیت با ضعف عمل نمودیم و بخاطر این امر ما نتوانستیم تامین کنندگان خوبی جذب نمائیم.

در ادامه سمینار جناب آقای محمدی از شرکت باند و گاز و پنبه کاوه ایراد سخن نموده اند و با یک کشف برزگ در حوزه بانداژ زخم تولید گاز استریل از آویشن شیرازی پرداخته که بسیار جالب و قابل تحسین بود که در آینده محصول فوق با توجه به اخذ مجوزات لازم راهی بازار خواهد شد.  

 

در بخش بعدی جناب آقای دکتر منتصری مدیر عامل شرکت داروسازی بهوزان ایراد سخن نموده و کلاس آموزشی درخصوص فروشنده برگزار نموده و به تشریح مشخصات فروشنده حرفه ای پرداختند.

ایشان درخصوص فروش، بیان داشتند فروش یک کار سیستمی است. و برای اینکار می بایست یک برنامه مدون داشت و بتوان فروش و وصول را کنترل نمود. دکتر منتصری در یک جمله فروش را این چنین تعریف نمودند، فروش آنست که بفروشی و بتوانی وصول کنی.

دکتر منتصری به ارائه تکنیک های فروش و مهارت های مورد نیاز یک فروشنده پرداختند و با ارائه یک پاورپوینت جلسه آموزشی پرباری برای فروشندگان ارائه نمودند. ایشان نگرش را مهم ترین سرفصل هر انسان موفقی دانستند و اعلام نمودند اگر نگرش خود را عوض نمایی، قطعا موفق خواهی شد.

دکتر منتصری برون گرا بودن فروشنده را از الزامات این شغل اعلام نمودند و بیان داشتند برای استخدام فروشنده حتما به برون گرا بودن آن شخص دقت نمائید.

بعد از سخنرانی دکتر منتصری، دکتر فروتن مدیر بازاریابی و فروش داروسازی دانا با پخش کلیپ تصویری به معرفی شرکت دانا پرداخته و اعلام آمادگی خود را برای همکاری نزدیک با شرکت قاسم ایران در خصوص فروش محصولات علی الخصوص سافت ژل ها را اعلام نمودند و از توسعه شرکت دانا در تمامی زمینه ها خبر داده و نوید داده اند در سال تولید ملی خطوط جدید تولید این شرکت راه اندازی خواهد شد.

دکتر فروتن در سخنان خود یکی از دلایل رشد و پیشرفت شرکت داروسازی دانا را، همکاری با شرکت قاسم ایران معرفی نمودند. ایشان بیان داشتند، از سالهای گذشته تا سال 1394 شرکت قاسم ایران جز یکی از دو بال شرکت دانا بوده و از سال 1394  با توجه به همکاری محدود با شرکت قاسم ایران، ما یکی از دو بال اجرایی خود را از دست دادیم. ولی الان با همکاری مجددی که با شرکت قاسم ایران خواهیم داشت، بسیار خرسندیم و امیدوار هستیم این همکاری مثل گذشته برای هردو شرکت سودمند باشد.

در ادامه جناب آقای مهندس فلاحتی از شرکت به آوران آرش در خصوص محصولات علی الخصوص ژل ضد درد مینرال آیس ایراد سخنرانی نمودند و از ورود محصولات جدید ضد درد تا چند ماه آینده به بازار ایران خبر دادند.

 

در بخش بعدی سرکار خانم دکتر محمدیان از شرکت داروسازی مینو به ایراد سخنرانی نمودند، ایشان با تشریح عملکرد فروش محصولات تولیدی توسط شرکت قاسم ایران از فروش کم محصولات ابراز نگرانی نمودند در ادامه به معرفی محصولات جوشان تولیدی پرداخته و محصول جدید دارویی مینو داکوژل را معرفی نمودند.

 

در ادامه سمینار دو نفر از روسای محترم شعب شرکت قاسم ایران جناب آقای دارابی از شعبه اصفهان و جناب آقای رضائیان ازشعبه سمنان ایراد سخنرانی نموده و به بیان مشکلات، چالشها و پیشنهادات خود درخصوص بهتر شدن فروش شعبات در حوزه دارو اقدام نمودند.

 


 

در ساعت 13 جلسه جهت اقامه نماز جماعت و صرف ناهار به مدت یک ساعت تعطیل گردید. و بعد از اقامه نماز و صرف ناهار سیمنار مجددا راس ساعت 14 برگزار گردید.

در ادامه سمینار جناب دکتر امجدی نیک در خصوص گزارش عملکرد شعب و با ارائه گزارشات مدیریتی دقیق مشکلات و مسائل هر شعبه را اعلام نمودند و معرفی سیستم گزارشات Bi را داشته و درخواست استفاده از این گزارشات برای تحلیل و رصد بازار را از تمامی روسای محترم خواستار شدند و از شعبات درخواست دقت و پیگری دقیق تر تمامی امور مربوط به فروش دارو را خواستار شدند.

در ادامه سمینار، جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و تعدادی از سرپرستان و فروشندگان به بیان دیدگاهها و مشکلات پرداخته و تیم مدیریتی با سعه صدر پاسخگوی این عزیزان بودند.

 

در انتهای سمینار دو نفر از سرپرستان برتر در شش ماهه اول سال 98 و و سه نفر از فروشندگان برتر دارو در سطح شعب با لوح تقدیر و کارت هدیه مورد تقدیر قرار گرفته و از زحمات این عزیزان تجلیل شایسته ای به عمل آمد.

در انتها مدیریت محترم عامل شرکت قاسم ایران جناب آقای مهندس خزارئی ضمن تشکر از میهمانان گرامی و با بیان نظرات تکمیلی خود، در خصوص افرایش سطح فروش محصولات دارویی رهنمودهای لازم را ارائه نمودند. و ابراز امیدواری کردند که با تغییرات مثبت صورت گرفته امیدواریم تا آخر سال در لاین دارویی بالای هزار میلیارد تومان فروش داشته باشیم.

 

در ساعت 1800 سمینار فوق با گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید.