مجمع عمومی عادی سالیانه شركت قاسم ایران سهامی عام

  مجمع عمومی عادی سالیانه شركت قاسم ایران سهامی عام

پیرو آگهی منتشر شده دعوت به مجمع عمومی عادی برای سال مالی منتهی به 1394/12/29 ، مجمع شركت قاسم ایران ( سهامی عام ) روز سه شنبه 1395/3/11 راس ساعت 9 صبح  در محل سالن همایش هتل المپیك تهران با حضورحدود  91/89 درصد از صاحبان سهام شركت و به ریاست آقای دکتر اشکان احسانی و نظارت آقای علی ابراهیمی و آقای غلامعباس درفشی و دبیری آقای سید محمد مدرس نیا مدیرعامل شركت ، تشكیل گردید.

 

گزیده هایی از گزارش مدیر عامل :

 1ـ1ـ حمد و سپاس خداوند یکتا را ، که با تکیه بر عزم راسخ همکاران و تخصص و تعهد و اعتماد سهامداران گرامی، سال 1394 را با فراز و فرودهای بسیار در ابعاد اقتصادی به پایان رسانده ایم. و با قدردانی از کلیه عزیزانی که هیئت مدیره را در انجام مسئولیت های خویش یاری نموده اند، امروز مفتخریم که گزارش ارزیابی عملکرد شرکت ، در سال گذشته را تقدیم سهامداران گرامی نماییم.

2ـ1ـ بی تردید تغییر و تحولات سالانه در نظام اقتصادی کشور تأثیرات قابل توجهی در رفتار و عملکرد فعالان اقتصادی و بازار سرمایه ایجاد میکند، این در حالی است که پیامدهای سیاسی داخلی و روابط خارجی نیز تأثیر غیر قابل انکاری در تحولات اقتصادی و رفتارهای جامعه دارد. شرکت قاسم ایران نیز با توجه به مسئولیتی که در اقتصاد مقاومتی بر دوش خود احساس میکند، با همت و تلاش همکاران در ابعاد گوناگون فعالیت های خود گام های موثری برداشته است.

3ـ1ـ شرایط اقتصادی سال1394 به گونه ای رقم خورد که رکود اقتصادی و رکود تقاضا بی سابقه بوده است و در عرصه کسب وکار مولفه هایی به شرح زیر نقش موثری دراقتصاد کشور ایفاء نموده اند، که موثر در شرایط بازار و بر فعالیت های شرکت نیز بوده است.

4ـ1ـ  پیش بینی نرخ مثبت رشد اقتصادی در سال 1395

با ارزیابی وضعیت رشد اقتصادی و با عنایت به آثار فوری اجرای برجام، آن گونه که توسط مقامات رسمی دولتی  در مورد میزان افزایش صادرات نفت ، آزاد شدن برخی از دارایی های مالی متعلق به دولت تحقق یابد و نظر به گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نشان میدهد ، با توجه به رفع تحریم های اقتصادی و تاثیر آن بر عملکرد بعضی بخش های اقتصادی از جمله بخش نفت و بازرگانی ، همچنین برخی تأثیرات سیاست های اقتصادی کوتاه مدت دولت ، چشم انداز رشد اقتصادی در سال 1395 مثبت ارزیابی شده است.

ولی در سال پیش رو رویدادهایی همچون :

-           کاهش ریسک تمام یا برخی از فعالیت های اقتصادی

-           رقابتی تر شدن بازارها

-           با لغو تحریم ها شاهد بیشتر شدن صادرات نفت و بهبود نسبی درآمد ارزی کشور

-           شدت حضور سرمایه گذاران خارجی با باز شدن اقتصاد ایران

-           برخورداری کشور از امنیت، علیرغم وجود نا آرامی در منطقه، یکی از مولفه های تأثیر گذار در اقتصاد کشور از دیدگاه منابع اقتصادی جهان و ...

فعالان اقتصادی کشور از جمله صنعت پخش را ، با چالش های جدیدی روبرو خواهند بود که با اتخاذ سیاست های درست و مناسب در حوزه فعالیت خود، میتوانند حضور خود را در بازار رقابتی ، تثبیت نمایند.

 

سپس گزارش حسابرس قانونی و بازرس قرائت گردید که در هر بند اظهار نظر اعلام شد که وضعیت مالی شرکت در خصوص هزینه ها هم توضیحات لازم به سهامداران داده شد. وعملکرد مالی  و جریانهای نقدی آن برای سال مالی منتهی به 1394/12/29 از تمام جنبه های با اهمیت طبق استاندارهای حسابداری به نحو مطلوب نشان داده شد.

آنگاه توسط تعدادی از سهامداران سوالاتی در خصوص عملکرد و خط مشی آتی شرکت مطرح نمودند که توضیحات مبسوط توسط مدیرعامل و مدیر مالی شرکت داده شد.

سپس توسط ریاست محترم مجمع اقدام به رای گیری برای تصویب صورتهای مالی نمودند که به تایید سهامداران محترم رسید.

سایر مصوبات مجمع عبارت بود از :

1 مقرر شد  به ازاء هر سهم 200 ریال سود تقسیم گردد .

2 - بازرس قانونی شركت کماکان  موسسه آزموده كاران انتخاب شد.

3 - روزنامه رسمی شرکت روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد انتخاب گردید.

4 حق حضور هیات مدیره و پاداش هیات مدیره نیز تعیین گردید .

 

جلسه در ساعت 11/30 با ذکر صلوات خاتمه یافت .