عقد قرارداد فروش و توزیع شرکت قاسم ایران با شرکت کشت و صنعت شمال

 

شرکت قاسم ایران با انعقاد قراردادی رسمی با شرکت کشت و صنعت شمال،

فروش و توزیع انحصاری محصولات شرکت مذکور را با نام تجاری "غنچه" بر عهده گرفت.

 

در این مراسم که در روز دوشنبه هفتم خرداد ماه سال جاری با حضور مدیران عالی رتبه ی دو شرکت در سالن ساندوز گروه صنعتی مینو برگزار شد، تولیدات غنچه رسما در سبد توزیع قاسم ایران قرار گرفتند.

در ابتدای این مراسم، دکتر حمید رضایی رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان (گروه صنعتی مینو) و شرکت قاسم ایران با اشاره به تغییر سطح مناسبات اقتصادی در جهان گفت: دنیا به سوی همگرایی پیش می رود و هر گروهی که بتواند بدون ایجاد هزینه، کار را به نحو احسن پیش ببرد پیروز مناسبات اقتصادی شده است.

رییس هیات مدیره شرکت قاسم ایران ادامه داد: لازمه ی این کار قیمت مناسب و کیفیت بالای کالا و همچنین سرویس خوب توزیع می باشد تا اصل رقابتی بودن محصول برای همه توجیه پذیر باشد که امیدوارم دو شرکت صاحب نام و خوش سابقه بتوانند با رعایت یک توافق برد-برد اهداف بلند نظرانه تری را تحقق بخشند.


در ادامه آقای مهندس کریمی مدیر عامل شرکت قاسم ایران ضمن خیر مقدم به میهمانان بیان داشت: از خداوند مدد می جویم که این جلسه پر برکت، پیوندی مبارک را بین شرکت قاسم ایران و شرکت کشت وصنعت شمال در این ماه عزیز برقرار کند و ثمرات آن در قالب همکاری و درک متقابل نشان داده شود.

آقای مهندس کریمی ضمن اشاره به اینکه شرکت قاسم ایران در گذشته در زمینه توزیع روغن یک سهمِ درصد خوبی را داشته و امروز نیز این سهم را مدیریت کرده است گفت: ما علاقمندیم در کنار توزیع محصولات تولیدی مینو سهم درصد مناسبی را در توزیع روغن داشته باشیم و این پیوند فرصت خوبی برای هر دو شریک تجاریست که با عقلانیت و هوشمندی بهره برداری مناسبی از آن داشته باشند.


 

مدیر عامل شرکت قاسم ایران ادامه داد: مجموعه گروه آقای مدلل با دارا بودن دو کارخانه کشت و صنعت شمال و کشت وصنعت ماهی دشت همیشه سهم درصد خوبی را در تولید و فروش داشته اند. تا سال 1391 مجموعه گروه بهشهر و گروه آقای مدلل بالغ بر 65 درصد سهم تولید و توزیع روغن را به خودشان اختصاص می دادند و خیلی خوشحالیم که امروز جناب آقای مهندس خلیلی که سابقه زیادی در صنعت روغن دارند و سالیان زیادی دبیر انجمن صنعت روغن بوده اند و چهره شناخته شده ای در این عرصه هستند، به عنوان شریک تجاری ما در بحث سیاست گذاری تولید و فروش هستند و امیدواریم با به کارگیری آن تجارب، منشا موفقیت این پیوند باشند.

آقای مهندس کریمی ابراز امیدواری کرد که برای ماه های باقی مانده سال از تاریخ موثر اجرای این قرارداد که 19 خرداد ماه سال جاری است پیش بینی می کنیم در سنوات پیش رو و با توجه به سرعتی که در عرصه تولید و توزیع پیش بینی شده، سطح فروش را  به بالای 5 هزار تن برسانیم. ما باید به سرعت ادبیات مشترک خود را برقرار کنیم و نگذاریم چالش هایی که ممکن است در ابتدای کار ایجاد شود باعث سردی این پیوند شود. مقارن بودن این پیوند با تولید و بسته بندی های جدید روغن غنچه در کشت و صنعت شمال، باعث شده تا کالا هایی که در اختیار مجموعه قاسم قرار می گیرد متفاوت با محصولات عرضه شده در گذشته باشد.

آقای مهندس کریمی گفت: بعد از تولید و توزیع ما به حلقه دیگری به نام پشتیبانی و تبلیغات نیازمندیم که انشاالله اگر واحد تولیدی نگاه عمیق به این بخش داشته باشد، می توانیم سهم خواهی مناسبی در حداقل زمان داشته باشیم. خلاصه این قرار داد ما ترکیب تولید و جذب کالا را بر مبنای 60 درصد خانوار به قدر سهم 85 درصد دیدیم که  5/42 درصد آن مایعات و بطر است و 5/42 درصد آن خانوار حلب است و 15 درصد آن هم 16 کیلوییست. این ترکیب هم برای تولید و هم توزیع مناسب و فرصت آفرین می باشد و در کنار این بحث فروش روغن قنادی نیز هست که هم مجموعه خود ما مصرف کننده است و هم واحد های تولیدی زیادی در کشور داریم که باید سهم فروش این صنعت و صنف را نیز به خود اختصاص دهیم.

 

در ادامه آقای مهندس خلیلی رییس هیات مدیره شرکت کشت وصنعت شمال بیان داشت: بسیار خرسندیم که در جمع صمیمی مدیران شرکت قاسم ایران قرار داریم و امیدواریم این قرارداد برکات خیری برای هر دو مجموعه داشته باشد و سال های سال این همگامی و همراهی در صنعت ادامه یابد.


رییس هیات مدیره شرکت کشت وصنعت شمال ادامه داد: گروه مدلل یک مجموعه سهامی خاص است که در بخش تجارت غلات شروع به کار کرده و فعالیت اصلی شرکت در زمینه بازرگانی در بخش غلات می باشد. در بخش روغن نباتی با عنوان چهارمین محوری که امروز در خدمت شما هستیم با دو مجموعه کشت وصنعت شمال و کشت و صنعت ماهی دشت سعی و تلاشمان این است که همواره جزو رتبه یک تا سه این صنعت باشیم. در کشور120 هزار تن روغن خام مورد نیاز می باشد  که 30 هزار تن از این روغن را مجموعه گروه مدلل تامین می کند.

آقای مهندس خلیلی افزود: در یک دهه اخیر، صنعت روغن نباتی مورد توجه دستگاه های نظارتی قرار گرفته و باید توجه زیادی به موضوع سلامتی در بخش امنیت غذایی داشت. یکی از گام های مکملی که ما در حرکت به سمت مشتری داریم و می خواهیم که بهتر از گذشته انجام شود، همکاری با شرکت قاسم ایران است.

 

 رییس هیات مدیره شرکت کشت وصنعت شمال در پایان گفت: ما باید همگی به اصولی که در این قرارداد ذکر شده پایبند باشیم. بخش اول این اصول کیفیت است و بخش دوم آن تامین به موقع کالا و تامین نیاز هایی که شرکت قاسم ایران در قالب قرارداد به ما اعلام می کند و متعاقباً ما نیز توقع داریم امانتی که در بخش تولید به شما می سپاریم خوب تر از آنچه در گذشته انجام می شده در اختیار مصرف کننده قرار داده شود و امیدواریم این همراهی و همگامی بتواند ضامن پایداری کاری مشترک و دراز مدت باشد.

 

 

 

درپایان، قائم مقام محترم شرکت کشت و صنعت شمال جناب آقای مهندس حاجوی به سوالات مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران پاسخ دادند.

 


همچنین جهت اجرای مفاد قرارداد، آقای مهندس زاجکانی مدیر مراکز پخش و فروشگاههای زنجیره ای شرکت کشت و صنعت شمال به عنوان نماینده این شرکت معرفی گردیدند.