در راستای تسهیل و رفع موانع تولید معاون وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از شرکت صنعتی پارس مینو بازدید کردند.

در راستای تسهیل و رفع موانع تولید معاون وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از شرکت صنعتی پارس مینو بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت قاسم ایران، کار و رفاه اجتماعی استان تهران روز سه شنبه 18دی ماه دو تن از معاونین وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به همراه دو تن از مدیران کل و جمعی از روسا و کارشناسان این وزارتخانه پس از بازدید از خطوط تولید شرکت مینو و دیدار با کارگران این شرکت طی نشستی با مدیران و اعضای هیئت مدیره گروه مینو به بررسی مسائل و مشکلات این شرکتها پرداختند.

مهندس کریمی: گروه صنعتی مینو یک برند ملی است.

مهندس کریمی مدیرعامل شرکت قاسم ایران ضمن خوش آمدگویی به جناب آقای دکتر منصوری معاون محترم وزیر کار و رفاه اجتماعی، جناب آقای شاکرمی مدیرکل روابط کار و خانم مهندس رضایی مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان تهران و هیئت همراه، بیان داشتند مینو جزء یکی از برندهای ملی می باشد. و برای همه ما این برند یادآور خاطرات شیرین می باشد. و همچنین نسل جدید هم با این برند خاطره می سازند و همین مسیر را طی می نمایند.

مهندس کریمی بیان داشتند ما در کشور برندهای ملی زیادی داریم که مجموعه ما یکی از این برندهای ملی می باشد و صیانت از این برندها از اوجب واجبات در بخش اقتصاد و صنعت می باشد.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران در ادامه افزودند سهامداران گروه صنعتی مینو از ایثارگرترین انسانها می باشند آزادگان سرافراز با شجاعت خود حماسه ای برای این کشور رقم زده اند. و حمایت از این عزیزان و فداکاران از وظایف همه ما مدیران می باشد.

مهندس کریمی با بیان اینکه مجموعه ما جزء محدودترین بنگاه هایی هستیم که امسال در سالی که بسیار سخت و پرالتهاب برای صنعت بود، اجازه نداده ایم که کوچکترین آسیب به پیکره مجموعه وارد شود. حتی از لحاظ بازده هم سعی کرده ایم پربازده تر نسبت به سال قبل باشیم. ما ظرفیت تولید را به همان شرایط پارسال ادامه داده ایم و چه بسا در بعضی از جاها رشد نیز هم داشته ایم. و بصورت کلی ما امسال جزء محدود بنگاه های اقتصادی و تولیدی هستیم که تولید ما نسبت به پارسال کم نشده است. و حتی بخش منابع انسانی، استخدام در خط تولید داشته ایم.

مهندس کریمی در آخر ضمن قدردانی از حضور مهمانان افزودند فلسفه این جلسه بحث اشتغال می باشد. و ما در این مجموعه آمادگی کامل را داریم تا در بحث توسعه فرایند غذایی، طرح های ناقص و زمین مانده را جهت اشتغال زایی افراد متخصص و کمک به اقتصاد کشور با کمک مقامات محترم وزارت کار و رفاه اجتماعی و دولت محترم فعال نمائیم.

مهندس شاکرمی: عامل احیای مجدد گروه صنعتی مینو و واگذاری سهام آن به آزادگان سرافراز، مرحوم حجت الاسلام ابوترابی بود

در این جلسه مهندس شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آزاده سرافراز مرحوم حجت الاسلام ابوترابی که عامل احیای مجدد گروه صنعتی مینو و واگذاری سهام آن به آزادگان سرافراز این مرز و بوم بود، بیان داشتند: امروز گروه صنعتی مینو از دو منظر دارای اهمیت است اول استفاده از آزادگان ارزشمند جامعه به عنوان سهامداران اصلی خود و دوم حفظ اشتغال بالای  5 هزار نفری خود در شرایط اقتصادی کنونی کشور.

وی با اشاره به تداوم رشد و توسعه شرکت مینو در شرایط تحریم، افزودند: با مشکلات اقتصادی موجود واحد های صنعتی و خدماتی هلدینگ مینو علاوه بر حفظ اشتغال موجود توانسته در جهت افزایش تولید و اشتغال خود گام های موثری بردارد. به همین خاطر بایستی در جهت حفظ و توسعه اشتغال این شرکت را حمایت کرد.

در ادامه این جلسه عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نگاه کارشناسی و علمی مسائل اقتصادی وضعیت موجود صنایع را تشریح کرده و گفتند : بسیاری از صنایع به علت عدم مدیریت کارآمد و نداشتن خلاقیت و نوآوری نتوانستند وضع موجود بنگاه اقتصادی خود را بهبود بخشند و اکنون به جای توسعه در حال ورشکستگی هستند. صنعتگران ما بایستی بحران را پیش بینی و مدیریت نمایند. زیرا یکی از اساسی ترین کارهایی که تولید کنندگان باید به آن توجه داشته باشند پیشگیری از مشکلات خصوصا بحران است.

این جلسه با سخنان پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در خصوص هزینه های کار، تولید و اشتغال ادامه یافت. وی با اشاره به مشکلات پیش روی کارفرمایان گفتند : وقتی هزینه کار بالا باشد امکان حفظ اشتغال برای کارفرما کمتر خواهد شد. در این شرایط دستگاههای دولتی بایستی آنها را حمایت نمایند تا فشارهای موجود اقتصادی که اکنون در کشور محسوس می باشد برکارفرما کاهش یابد.

مهندس رضایی بختیاری درخاتمه مسئله تنظیم روابط کار را از اهداف مهم سازمانی خود ارزیابی کرده و گفتند: بایستی برای تثبیت اشتغال موجود به سمت توسعه که زمینه ساز افزایش اشتغال است بصورت جهادی گام برداریم و با بکارگیری از تجربیات مدیران خلاق و دلسوز نسبت به گذشته بهتر عمل نماییم .

در این نشست مدیران شرکت مینو به تبیین جایگاه این شرکت در صنعت کشور پرداخته و گفتند: به همت مرحوم ابوترابی سهام این شرکت به آزادگان سرافراز واگذار گردید و همین مسئله باعث شد مدیران و کارکنان شرکت مینو که جزو برند های ملی است با افتخار ادامه حیات دهد و علاوه بر حفظ اشتغال موجود روز بروز بر وسعت خطوط تولید آن افزوده شود.

شایان ذکر است که شرکت مینو با سیاست های اجتماعی دولت نیز همراهی دارد و به ورزش و تربیت بدنی کارکنان خود اهمیت داده است. گواه این مسئله وجود مجموعه ورزشی و زمین چمن آن در کنار انجام امور فرهنگی می باشد.

 

.