بیست و چهارمین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران برگزار گردید.

بیست و چهارمین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران در روز چهارشنبه، 9بهمن ماه سال جاری در سالن اجتماعات ساختمان ساندوز برگزار شد و اهداف، چالش ها و سیاست های اصلی شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 


بیست و چهارمین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران در روز چهارشنبه نهم بهمن ماه سال جاری در سالن اجتماعات ساختمان ساندوز برگزار شد و اهداف، چالش ها و سیاست های اصلی شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مهندس خزرائی مدیرعامل شرکت قاسم ایران، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه (س) و همچنین خوشامدگویی خدمت میهمانان گرامی جلسه را آغاز نمودند.


مهندس خزرایی: گروه صنعتی مینو جهت تامین روغن مصرفی خود برای تولید، کارخانه روغن خریداری نمود.

مهندس خزرائی در آغاز سخنان خود اذعان داشتند گروه صنعتی مینو جهت تامین روغن مورد نیاز خود جهت تولید شیرینی، شکلات و بیسکوییت و ... کارخانه روغن در شهر بهشهر را خریداری نمود. این کارخانه در سال های گذشته با برند تجاری "محیا"  روغن را تولید می نمود. ایشان افزودند، این تصمیم در فاز اول در جهت خودکفا نمودن تامین روغن مصرفی جهت تولید محصولات گروه صنعتی مینو خواهد بود و در فاز دوم، جهت وارد شدن به سبد مصرفی خانوار می باشد.

ایشان بیان داشتند، این شرکت توسط شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان خریداری شده و سهامداران این کارخانه، شرکت صنعتی پارس مینو، صنعتی مینو خرمدره، پارس گستر می باشد و شرکت قاسم ایران نیز 10% از سهم این کارخانه را خریداری نموده است.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران اعلام نمودند، ما در حال حاضر در سبد کالایی خود در بحث روغن، برند "غنچه"  و "گل بانو"  را داریم و تا زمان مشخص شدن برند تجاری کارخانه روغن گروه صنعتی مینو و همچنین تولید محصولات این کارخانه، تمام تمرکز خود را برای فروش هرچه بهتر در این برندهای تجاری خواهیم گذاشت.

مهندس خزرائی: فروشندگان و سرپرستان فروش شرکت تیام پخش به شرکت قاسم ایران اضافه شده اند.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران بیان داشتند،طبق تفاهم نامه ای که با شرکت تیام پخش انجام شده است، از تاریخ 12 بهمن سال جاری، حدود 200 نفر از فروشندگان و سرپرستان فروش این شرکت به شرکت قاسم ایران ملحق خواهند گشت. همچنین طبق توافق انجام شده، سبد کالایی این شرکت از قبیل تن ماهی شهره، رب و کنسروجات چین چین و یک یک به سبد کالایی ما اضافه خواهند شد.

مهندس خزرائی: بزودی فروشندگان شرکت قاسم ایران در 2لاین به مشتریان خود ارائه خدمات خواهند نمود.

مهندس خزرائی در ادامه افزودند، ما بزودی در 2لاین به مشتریان خود مراجعه نموده و از آنها درخواست اخذ می گردد. و در جهت عدم افزایش هزینه پخش مقرر گردیده فروشندگان لاین1 و 2 در یک روز ویزیت انجام دهند. ایشان بیان داشتند، تعداد فروشندگان لاین2 در آینده نزدیک به تعداد فروشندگان لاین1 خواهد رسید و حدود 150 نفر دیگر یه این لاین اضافه خواهند شد. همچنین در جهت تقویت سبد کالایی لاین2، مقرر گردیده تعدادی از کالاهای لاین1 به لاین2 انتقال یابد و در سال 99 نیز محصولات جدیدی در سبد کالایی لاین2 اضافه شود.

مهندس خزرائی: یکی از راهکارهای افزایش فروش، جذب مشتریان جدید می باشد.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران در ادامه سخنان خود گفت، رسالت شرکت قاسم ایران پخش مویرگی و خرده فروشی می باشد. ایشان خطاب به حضار جلسه گفتند، در کشور در لاین غذایی نزدیک به 300هزار مشتری داریم که حدود 105هزار مشتری با شرکت قاسم ایران فعالیت دارند و ما برای افزایش فروش میبایست آنها را جذب نمائیم. ایشان با ارائه آمار افزودند ما در سال 98 با مراجعه به مشتریان جدید حدود 1000میلیارد ریال به فروش خود افزوده ایم و در دوماه آخر سال با افزایش مشتریان جدید خود می توانیم به اهداف خود در سال 98 دست یابیم.

ایشان با بیان اینکه معوق اعتباری سررسید شده و مدیریت وصول مطالبات از چالش های مهم شرکت در حال حاضر می باشد که باعث گردیده، گردش مالی شرکت با مشکل مواجه گردد. از روسای محترم شعب خواستند با تلاش بیشتر در امر وصول مطالبات بموقع این مشکلات به وجود آمده را بصورت یک کار تیمی حل نمایند.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران در پایان با بیان اینکه برگزاری چنین جلساتی باعث هم افزایی و حل مشکلات و رفع چالش های فروش می گردد از حضار جلسه خواستند مشکلات و چالشهای شعب تحت نظر خود را بیان نمایند تا با هم اندیشی بر مشکلات غلبه کنیم. و در وضعیت فعلی می بایست از فرصت ها به نحو احسن استفاده نمائیم.

در ادامه جلسه معاونت محترم مالی و اداری شرکت قاسم ایران جناب آقای درفشی در سخنان خود بیان نمودند، هدف از برگزاری این سمینار، ایجاد هم افزایی و همدلی در جهت بهبود وضعیت و حل کردن مشکلات فروش می باشد. و بنده از  روسای محترم شعب می خواهم که از این جلسات نهایت استفاده را در جهت اهداف شرکت برداشته شود.

ایشان ضمن تشریح عملکرد مالی شرکت در 9ماهه سال1398 بیان نمودند با ارائه گزارش عملکرد مالی، ما به نقاط ضعف و قوت خود پی می بریم و با مشاهده ضعف های عملکردی خود ما متوجه می شویم با توجه به عدم وصول بموقع مطالبات و سررسید معوقات اعتباری، جریان نقدی با مشکل روبرو شود. ما باید با وصول بموقع مطالبات، جریان نقدی شرکت را بهبودبخشیده که خود باعث سود آوری بیشتر شرکت می گردد. ایشان استفاده از جریان نقدی عملیاتی برای شرکت های پخش را نقطه قوت دانسته و افزودند هزینه پخش در شرکت پخش حدودا 8درصد می باشد که ما می بایست از روش های مختلفی هزینه های خود را جبران نمائیم که یکی از این روش ها استفاده ازجریان نقدی می باشد. اگر زمانی جریان نقدی شرکت پخش دچار اختلال گردد، سایر عملکردهای شرکت را تحت تاثیر می گذارد.

 

سود عملیاتی شرکت قاسم ایران در سال 1398 نسبت به سال 1397 رشد چشمگیری داشته است.

معاونت مالی و اداری شرکت قاسم ایران در ادامه سخنان خود بیان داشتند، نسبت سود عملیاتی شرکت به فروش در سال 1397 و همچنین 9ماهه مشابه سال گذشته  رشد چشمگیری داشته است. در 9ماهه سال 1397 نسبت 5/2  و در کل سال 1397 نسبت 6/2 که این نسبت در 9ماهه اول سال 98 به 6/4 افزایش یافته است. شرکت در سال 98 هزینه های مالی خود را کاهش داده، بطور مثال در سال1397 مبلغ 170میلیارد ریال و در 9ماهه مشابه سال 97 مبلغ 153میلیارد ریال هزینه های مالی داشته ایم و در 9ماهه سال 1398 این عدد به 23میلیارد ریال کاهش یافته است و کاهش چشمگیری در هزینه های غیرضروری داشته ایم.

ایشان بیان نمودند، ما درسال 1398 با حذف شرکت پیمانکاری سامان صنعت آریان و با انتقال دادن حدود 1000 نفر از همکاران سامان صنعتی به قراردادی شرکت قاسم ایران باعث ایجاد انگیزه در کارکنان گردیده و در حدود 70  الی 80 میلیارد ریال در سال صرفه جویی در هزینه ها، برای شرکت خواهیم داشت و این کار بسیار بزرگی بوده که ماتوانسته ایم امسال این کار را در جهت ایجاد انگیزه در کارکنان و کاهش هزینه ها انجام دهیم.

ایشان افزودند در حال حاضر شرکت قاسم ایران هیچگونه بدهی معوق به تامین کننده و سیستم بانکی نداشته و این امر در چند سال گذشته بی سابقه می باشد.

جلسه در ساعت 13 جلسه جهت اقامه نماز جماعت و صرف ناهار به مدت یک ساعت تعطیل گردید. و بعد از اقامه نماز و صرف ناهار سیمنار مجددا راس ساعت 14 برگزار گردید.

در ساعت 14 جلسه با حضور مدیران و روسای شعب ادامه یافت و جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و روسای محترم شعب به بیان دیدگاهها و مشکلات پرداخته و تیم مدیریتی با سعه صدر پاسخگوی این عزیزان بودند. 

در انتها مدیریت محترم عامل شرکت قاسم ایران جناب آقای مهندس خزارئی ضمن تشکر از میهمانان گرامی و با بیان نظرات تکمیلی خود، در خصوص افرایش سطح فروش محصولات غذایی رهنمودهای لازم را ارائه نمودند. و ابراز امیدواری کردند که با همیت و تلاش همکاران در ستاد و شعب تا آخر سال به اهداف والای خود دست یابیم.

در ساعت 1800 سمینار فوق با گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید.