بیست و دومین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران روز چهارشنبه مورخ 11 اردیبهشت 1398 در سالن کنفرانس ساندوز گروه صنعتی مینوبرگزار گردید.

بیست و دومین سمینار هم اندیشی مدیران شرکت قاسم ایران که در روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری در سالن اجتماعات ساختمان ساندوز برگزار شد و اهداف، چالش ها و سیاست های اصلی شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.مهندس خزرایی: مینو برای ما یک گنج است.

مهندس خزرایی مدیر عامل شرکت قاسم ایران قدرت پخش مویرگی را نقطه تمایز شرکت قاسم ایران نسبت به دیگر شرکت های پخش دانست و گفت: ما در سال 97، 5/2 درصد نسبت به سال 96، در حوزه عمده فروشی رشد داشته ایم که این موضوع، نشان دهنده این است که از فلسفه و هدف اولیه شرکت که تمرکز بر فروش مویرگی بود، فاصله گرفته ایم و هدف ما در سال جاری این است که در حوزه فروش مویرگی از 65 هزار مشتری فعال در هر ماه به 80 هزارمشتری در ماه برسیم.

 


 مهندس خزرایی با اشاره به گرید بندی مشتریان، ادامه داد: در حوزه رتبه بندی مشتریان که استارت آن از دو سال پیش کلید خورد، باید توجه بیشتری در دستور کار قرار گیرد تا به مشتریان وفادار و همیشگی خود نزدیکتر شویم و امتیازات ویژه ای را برای آن ها قائل شویم؛ برنامه ما این است که در سال جاری، بر اساس میزان و استمرار خرید، طرح های تشویقی متنوعی را برای مشتریان خود در نظر بگیریم.

مدیر عامل شرکت قاسم ایران با اشاره به بحث لاین بندی فروش و تخصصی کردن کانال فروش عنوان کرد: این طرح، موردی بود که در اواخر سال گذشته لحاظ شد و امیدواریم که بتوانیم آن را اجرا کنیم تا در کنار آن علاوه بر افزایش فروشی که محقق خواهد شد، ظرفیت های خالی گروه را که مورد تاکید مدیران ارشد سازمان است را فعال کنیم.

مهندس خزرایی در ادامه به روش های نوین فروش، اشاره کرد و گفت: در بحث افزایش روش های فروش، به غیر از فروش اینترنتی، بحث فروش داغ را داریم و برای بعضی از شهرها از جمله شهرهای توریستی و زیارتی می توانیم با توجه به ویژگی های جغرافیایی و جمعیتی آن ها از این روش استفاده کنیم.

مدیر عامل شرکت قاسم ایران ادامه داد: فروش زنجیره ای بحثی است که با توجه به پتانسیل آن، در شرکت کمتر مورد توجه قرار گرفته و نظر به اینکه فروشگاه های زنجیره ای ویترینی برای ارایه محصولات هستند و کمک قابل توجهی به فروش خرده فروشی می نمایند، باید با تغییر ساختارشعبه فروش زنجیره ای و تعامل با تامین کنندگان در این حوزه رشد قابل توجهی داشته باشیم.

مهندس خزرایی با بیان اینکه ویزیتور به عنوان نوک پیکان تیم فروش، نقش بسیار پر اهمیتی در امر فروش دارد گفت: برای اینکه بتوانیم رفتار ویزیتور را در خارج از شرکت پیگیری کنیم باید ابزارهای خاصی را از جمله جی پی اس بکار ببریم و نقاطی را که ویزیتورها در آنجا فعال هستند رصد کنیم؛ همچنین با توجه نقش پر رنگی که مامورین پخش در بحث فروش دارند می بایست آموزش های لازم را برای این گروه در نظر گرفته و با دقت بیشتری عملکرد آن ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت قاسم ایران با بیان اینکه گروه مینو برای ما یک گنج است گفت: باید تمرکز خاصی روی محصولات گروه مینو داشته باشیم و با توجه به اینکه ظرفیت های خالی در تولید بسیاری از محصولات گروه مینو وجود دارد و از طرفی پتانسیل شرکت قاسم ایران و تیمی که در اختیار دارد، به راحتی قادریم این ظرفیت خالی را در داخل مجموعه خود ساپورت کنیم و از تمام توان تولید شرکت های گروه استفاده کنیم؛ گروه مینو برای ما یک گنج است چراکه ما در حال حاضر برای تامین کالا در اکثر شرکت های تولیدی با مشکل مواجه هستیم و باید از وجود گروه مینو و ظرفیت بزرگ آن استفاده کنیم.

مهندس خزرایی ادامه داد: تکمیل سبد کالایی، ارسال گزارش عملکرد فروش، پیگیری ضایعات و محصولات تاریخ گذشته در داخل انبارها، فروش نقدی و دوری از فروش اعتباری، استانداردسازی منابع انسانی، آموزش پرسنل، مجهز شدن به یک سیستم نرم افزاری جامع با ارایه گزارش های تحلیلی مشخص و بسیاری از موارد دیگر موضوعاتی هستند که می بایست به سرعت در دستور کار مجموعه قرار گیرند تا با سرعت بیشتری ما را به اهداف عالیه سازمان رهنمون سازند.

دکتر عباسیان فر: توزیع کالاهای اساسی و ضروری خانوار می بایست در اولویت قرار گیرد.

دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به شصتمین سالگرد تاسیس شرکت مینو اظهار داشت: ادای احترام می کنیم به بنیان گذار، بانی و خالق این مجموعه جناب آقای مرحوم علی و جلیل خسروشاهی که این نهال بزرگ را کاشتند و همچنین ادای احترام می کنیم به روح بزرگ پدر معنوی آزادگان، مرحوم سید علی اکبر ابوترابی فرد که با مجاهدت های خویش این نهال را به شکوفایی رساندند.

 

دکتر عباسیانفر ادامه داد: از شش ماه پیش، موضوع تغییر مدیریت شرکت قاسم ایران در هیات مدیره گروه مطرح شد و اعضای محترم هیات مدیره گروه، گزینه های مختلفی را مطرح کردند؛ بحث مهمی که همگی بر آن توافق نظر داشتیم، این بود که در این مورد به خارج از گروه نگاه نکنیم و از همان نیروهایی که توسط مجموعه پرورش یافته اند و مدیریت کرده اند استفاده کنیم؛ به نظر بنده در مجموعه گروه چه در تولید و چه در فروش، گنجینه ای از نیروهای با استعداد داریم و به یک نوعی از این بی نیاز هستیم که نگاه به بیرون از مجموعه داشته باشیم و این عاملی است برای امیدواری نیروهای داخلی و درک این موضوع که امکان ارتقا و پیشرفت در این مجموعه فراهم است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به شناختی که مهندس خزرایی از مجموعه شرکت دارند، گفت: جناب آقای مهندس خزرایی 28 سال است که در رده های مختلف، از کارشناسی تا معاونت فروش در این مجموعه مشغول به کار هستند و خودشان به مرور زمان جای خود را در مجموعه پیدا کرده اند و به پاس این خدمت از تمام زوایای این مجموعه آگاه می باشند و به نوعی از اقبال عمومی نیز برخوردار است؛ هنگامی که گزینه های مختلف در هیات مدیره مطرح شدند، جناب مهندس خزرایی بدون مخالف رای آوردند و امیدوارم همه به ایشان کمک کنیم تا به توفیق نهایی برسند.

دکتر عباسیانفر با اشاره به اهمیت موضوع فروش مویرگی در شرکت قاسم ایران اظهار داشت: مستحضرید که ساختار و عملیات شرکت قاسم ایران مبتنی بر فروش مویرگی است؛ این بدان معنی نیست که مطلقاً فروش عمده و بنکداری را نفی کنیم، بلکه می خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که ساختار شرکت قاسم از روز اول پیدایش، بر این مبنا پایه ریزی شده و خارج شدن از این موضوع و رفتن به سوی نمایندگی و بنکداری قطعاً سهم بازار قابل توجهی را از ما خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به گسترده تر شدن سبد کالای فروش شرکت قاسم ایران با توجه به شرایط امروز کشور، عنوان کرد: موضوعی که در حال حاضر در رابطه با شرایط اقتصادی و معیشتی مردم اهمیت دارد، این است که توان خرید مردم رو به کاهش است اما نیاز به کالاهای اساسی همیشه در سبد خرید خانواده وجود خواهد داشت و ما باید به سمت توزیع کالاهای اساسی و ضروری خانوار پیش رویم و سهم عمده ای از توزیع قند، روغن و برنج و اقلامی که مایحتاج زندگی مردم هستند را در دستور کار قرار دهیم.

دکتر عباسیانفر در رابطه با موضوع تعامل با تامین کننده ها اظهار داشت: با وجود مهندس خزرایی، بنده کاملاً مطمئن هستم که این موضوع بدون نگرانی رفع خواهد شد؛ از سابق و اخیراً تامین کننده هایی به مجموعه اضافه شده اند که تعامل با این ها، در اولویت می باشد و از طرفی نیاز است که تامین کنندگان بزرگی را به سبد فروش شرکت قاسم ایران اضافه کرد تا هدفی را که این شرکت در نظر گرفته است، محقق گردد.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: در سال گذشته، مصوبه ای را در شرکت اقتصادی و خودکفایی آزدگان مبنی بر تولید محصول بدون کارخانه داشتیم و متولی این موضوع را شرکت پارس گستر قرار دادیم، یعنی در محصولات دیگر مانند خشکبار، حبوبات، روغن، ماکارونی، کنسروجات و رب گوجه فرنگی ورود کنیم و تحت برند مینو و حمایت قاسم ایران، آن را به سرانجام برسانیم و این امر را باید شرکت قاسم ایران در برنامه های خود بگنجاند.

دکتر عباسیانفر به لزوم ایجاد لاین های فروش اختصاصی برای بعضی از محصولات گروه اشاره کرد و گفت: از آنجایی که شاید دسته بندی کالایی، صورت نگرفته و یا شرکت ها به صورت تفکیک شده عمل نمی کنند، شرکت قاسم ایران در بسیاری از موارد تنها به توزیع برخی از محصولات مطرح بسنده می کند؛ که باید با برنامه ریزی و تعامل با گروه، این موضوع نیز برطرف شود و در نهایت این موضوع منجر به استفاده از ظرفیت های خالی شرکت های تولیدی گردد.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در پایان سخنان خود ضمن ابراز امیدواری برای مهندس خزرایی وتوصیه برای همراهی و همکاری با ایشان گفت: بحث حضور در شرکت های زنجیره ای، فروش آنلاین و وصول مطالبات و تعیین تکلیف دارایی های غیر مولد، موضوعاتی است که پرداختن به آن ها برای ما ضروری است و می بایست سریعاً مورد پیگیری و پردازش قرار گیرند و امیدوارم جناب مهندس خزرایی با تدبیر و مدیریت صحیح تمامی این چالش ها را مرتفع سازند و شرکت را با سرعت بیشتری در رسیدن به اهداف خویش هدایت کنند.


 

دکتر رضایی: این انتخاب ها، نشانه ای برای همه افراد است تا بدانند در صورت تلاش و تدبیر، می توانند به جایگاه شایسته ای که امروز جناب آقای مهندس خزرایی در آن قرار گرفته اند، برسند.

 


دکتر رضایی رییس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در بیست و دومین نشست هم اندیشی مدیران شرکت قاسم ایران با اشاره به نگاه درون گرایی هیات مدیره گروه نسبت به مدیران مجموعه اظهار داشت: این انتخاب ها، نشانه ای برای همه افراد است تا بدانند در صورت تلاش و تدبیر، می توانند به جایگاه شایسته ای که امروز جناب آقای مهندس خزرایی در آن قرار گرفته اند، برسند.

دکتر رضایی ادامه داد: جناب مهندس خزرایی با توجه به سالیان دراز خدمت خود در مجموعه قاسم ایران و نوع نگاه و نگرش نوآورانه ای که نیاز امروز است، برای این پست انتخاب شدند که الحمدلله مورد استقبال دوستان و عموم کارکنان قرار گرفته است و انتظار داریم که ایشان روز به روز ما را به جایگاه رفیع تر برساند.

رییس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ضمن قدردانی از مهندس کریمی، گفت: از زحمات بی شائبه جناب مهندس کریمی که به حق، تلاش خودشان را به نحو مطلوب انجام دادند و قاسم را از شرایطی که در سال 96 در آن قرار داشت، بدین جا رساندند تشکر می کنم و امیدوارم همیشه موفق و موید باشند.

 

دکتر رضایی با بیان اینکه سال گذشته، سالی بسیار سخت و پرتنش بود، ادامه داد: بحمدالله با تصمیماتی که در  گروه گرفته شد و حضور دکتر عباسیانفر به عنوان مدیر گروه و سایر دوستان، علی رغم تمام کاستی هایی که در سطح کشور وجود داشت، با اصلاح روش ها و نوع نگاهی که بوجود آمد، به جایگاه خوبی رسیدیم.

رییس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان کارکنان، تامین کنندگان، سهامداران و مصرف کنندگان را چهار بعد اصلی شرکت قاسم ایران نامید و گفت: هر کدام از این ها دارای اهمیت بسزایی هستند که تاثیر مستقیمی بر عملکرد شرکت دارند و باید به شکل دقیقی مورد توجه قرار گیرند.