برگزاری نوزدهمین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران

نوزدهمین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران در سالن کنفرانس ساندوز گروه صنعتی مینو در روزهای پنج شنبه و جمعه3 و 4 اسفند 96 برگزار گردیدگروه صنعتی مینو از ظرفیت فروش بالایی برخوردار است

مهندس نعمت پرور مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در آغاز سخنان خود بیان داشتند باتوجه به شناختی که از توانمندی مهندس کریمی و تیم مدیریتی جدید شرکت قاسم ایران دارم، امیدوارم سال جدید سال خوبی برای هلدینگ مینو خواهد بود. ما برای سال آینده برای گروه صنعتی مینو رشد قابل توجه و بزرگی پیش بینی کرده ایم و بودجه فروش را بطور چشم گیری افزایش دادیم و معتقدیم ظرفیت تولید و فروش در گروه صنعتی مینو بسیار بالا بوده و باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد. افزایش دادیم. و ان شاالله با تلاش و کوشش مدیران و روسای شعب و پرسنل زحمتکش شرکت قاسم ایران به این هدف بزرگ خواهیم رسید.

 

 اولویت اصلی ما در سال جدید، افزایش فروش محصولات گروه صنعتی مینو می باشد


مهندس کریمی مدیرعامل شرکت قاسم ایران در آغاز برنامه ضمن خوش آمد گویی خدمت مدیرعامل محترم شرکت اقتصادی و خود کفایی آزادگان جناب آقای مهندس نعمت پرور، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره گروه صنعتی مینو، مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران و بیان اهمیت جلسه فوق، اعلام داشتند تیم مدیریتی و اعضای هیئت مدیره جدید به اتفاق همکاران متعهد و متخصص شرکت قاسم ایران، انشالله با هم افزایی فصل جدیدی برای این شرکت رقم خواهند زد.اولویت اصلی مدیریت در سال جدید، تمرکز بر تولید و فروش محصولات تولیدی گروه صنعتی مینو می باشد و اوج تعامل ما با گروه صنعتی مینو خواهد بود. همچنین در سیاست های جدید، تعامل نزدیکی با هلدینگ مینو و صاحبان سهام وجود خواهد داشت. و این اعتماد در این دو ماه که مدیریت جدید در رأس کار می باشد بیشتر شده و قطعا این اعتماد منجر به رشد چشم گیر فروش محصولات گروه صنعتی مینو خواهد شد.مهندس کریمی در اعلام سیاستهای جدید سال97 اعلام کردند: یکی از اهداف ما در شرکت قاسم ایران وصول مطالبات منظم و به موقع خواهد بود، اگر وصول مطالبات به موقع انجام نشود سود عملیاتی کاهش خواهد یافت. یکی دیگر از اهداف ما مدیریت مطالبات خواهد بود. و برنامه ریزی لازم برای مدیریت صحیح فرایند وصول و مطالبات انجام خواهد شد.

ایشان در ادامه به ارایه برنامه های جدید پرداختند و اعلام نمودند ساعات کاری پرسنل صف شرکت برحسب مناطق جغرافیایی تغییر خواهد کرد و بصورت صبح و بعد از ظهر برای خدمت رسانی به مشتریان برنامه ریزی و انجام خواهد شد.

ما در سال جدید با اضافه کردن کالاهای جدید  در بخش غذایی و دارویی، بودجه فروش خود را بصورت چشمگیری در سال 1397 افزایش خواهیم داد. و این امر با همدلی و تلاش و کوشش همه همکاران در شرکت قاسم ایران، محقق خواهد شد.

 


زیرساخت های دارویی شرکت قاسم ایران، هم تراز با کشورهای اروپایی  ازجمله آلمان می باشد


دکتر کامبیز امجدی قائم مقام مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت قاسم ایران سخنان خود را درخصوص وضعیت دارو در دنیا، آغاز کردند و آن را با وضعیت فعلی کشور مقایسه کردند. ایشان با اعلام اینکه در زمان تصدی در سمت مدیرکل دارو در وزارت بهداشت، با سفر به کشورهای اسپانیا، آلمان، عربستان و مشاهده عینی زیرساخت های دارویی این کشورها، بیان داشتند انبارها و زیرساخت های دارویی شرکت قاسم ایران از هر لحاظ با استانداردهای روز دنیا هم تراز می باشد.

ایشان در سخنان خود به مشکلات و معضلات بخش دارویی شرکت قاسم ایران پرداختند و راههای بهبود این وضعیت را به حضار اعلام نمودند. از جمله تدوین بودجه سال97 برپایه آمارهای کشور و مدل CAGI و برنامه بهبود ترکیب سبد شرکت و ارزیابی وضعیت شعب براساس شاخص سطح پوشش مشتریان، تحقق هدف، وصول مطالبات، میانگین فاکتور و فروش مویرگی اعلام نمودند. و در نهایت گزارش های مستند در قالب مدل جدید BI ارائه نمودند.

 

اقتصاد امروزی مثل جنگ و عملیات جبهه می باشد


آقای محمدی عضو هیئت مدیره شرکت قاسم ایران، با بیان گرامیداشت سالروز عملیات خیبر و یاد شهدا و اسرای گرانقدر این عملیات سخنان خود را آغاز کردند و به این نکته اذعان داشتند که ما میراث دار این عزیزان هستیم و باید قدردان این قشر فداکار و از جان گذشته باشیم. همچنین ایشان بیان داشتند با توجه به رکود اقتصادی و بحران نقدینگی در جامعه، اقتصاد امروزی رابه جنگ، و همچنین فروش را به عملیات جبهه تشبیه کردند.


ایشان در ادامه سخنان خودبه نقاط  قوت و ضعف شرکت پرداختند و اعلام کردند همه مدیران، روسای محترم شعب و همه کارکنان شرکت قاسم ایران با تلاش و همدلی در کنار هم قطعا نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل خواهیم کرد.

آقای محمدی در پایان سخنان خود خطاب به مدیران و روسای شعب به این نکته اشاره کردند که تغییر در شرکت قاسم ایران آغاز شده، پس باید خود را با تغییرات تطبیق داده و با حمیت همه همکاران زحمتکش، از بحران خارج شویم.

 

رضایتمندی، توانمندسازی کارکنان و تخصص آفرینی لازمه هرشرکت خدمات محور میباشد


نایب رئیس هیئت مدیره شرکت قاسم ایران سخنان خود را با بیان مشکلات مالی و نقدینگی و بانکی در کشور آغاز کردند. جناب آقای دکتر ساروخانی که از مدیران باسابقه نظام بانکی در کشور می باشند در سخنان خود اعلام داشتند، سازمان ها برای خروج از این بحران باید نوآوری داشته باشند، نقاط قوت و ضعف بازار را بشناسند و از فرصت ها به نحو احسن استفاده نمایند.


دکتر ساروخانی در ادامه سخنان خود اعلام داشتند برای بقاء، رشد و نوآوری سازمان های خدمات محور امروزی، مثل شرکت های پخش، نیاز مبرم به مرکز تحقیق و توسعه دارند. و ایستادن در فرایندهای جاری در بازاری که هر روز در حال تغییر و تحول می باشد، قطعا سازمان را محکوم به شکست می کند و باید بازمهندسی فرایندها صورت گیرد.

ایشان همچنین شیوه های نوین بازاریابی و توزیع را یکی از راهکارهای افزایش فروش و خروج از بحران برای شرکت های پخش بیان نمود. و همچنین لزوم رضایتمندی و توانمندسازی کارکنان و تخصص آفرینی را برای سازمانها را جزو اهم برنامه ها دانست.

رشد و سودآوری لازمه سرپا بودن بنگاه اقتصادی است


جناب آقای سوهانیان مشاور مالی و اقتصادی مدیرعامل در آغاز سخنان خود سه هدف کلی:

1.ارتقاء سهم بازار با افزایش فروش، 2.مدیریت هزینه ها، 3.سودآوری

را برای شرکت قاسم ایران در سال 97 اعلام کردند. ایشان اعلام کردند نتیجه درست دوعامل اول باعث سودآوری خواهد شد.

ایشان در ادامه سخنان خود بیان داشتند شرکت قاسم ایران در بورس حضور دارد و هر بنگاه بورسی باید یک ویژگی خاصی داشته باشد و آن ویژگی این است که باید سود داشته باشد. و در بورس شرکت هایی موفق هستند که سود داشته باشند.

مشاور مالی و اقتصادی مدیرعامل اعلام داشتند در دوران رکود و بحران نقدینگی، شرکت های پخش با دریافت وام باید سبد کالایی خود را تقویت نمایند و با فروش بیشتر مشکل نقدینگی را برطرف نموده و از محل سود این افزایش فروش، اقساط و بهره وام را تسویه نمایند. در ادامه جلسه پرسش و پاسخ مدیران و روسای شعب در حضور مهندس نعمت پرور مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان و مدیران عامل گروه صنعتی مینو برگزار گردید. و حضار به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

 جلسه با دعا برای شادی شهدای عملیات خیبر و دعا برای سلامتی همه حاضران و رشد و شکوفایی گروه صنعتی مینو و شرکت قاسم ایران، به پایان رسید.