برگزاری ششمین سمینار سرپرستان حسابداری شرکت قاسم ایران

ششمین سمینار سرپرستان حسابداری شرکت قاسم ایران برگزار گردید.

ششمین نشست هم اندیشی مدیران و سرپرستان حسابداری شرکت قاسم ایران در سالن کنفرانس گروه صنعتی مینو، با حضور مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، نماینده وزارت بهداشت، مدیرعامل و مدیران فروش، مشاورین، سرپرستان و کارشناسان حسابداری شرکت قاسم ایران برگزار شد.

 

 

شرکت قاسم ایران کلیدی ترین بخش هلدینگ مینو

مهندس نعمت پرور مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه صنعت پخش در شرکت های تولیدی، گفت: بی شک شرکت  قاسم ایران از کلیدی ترین شرکت های گروه مینو است و به عنوان موتور محرکه ی گروه، بر تولید، خرید، تعالی ، پیشرفت، کمیت و کیفیت تولید نقش مهمی دارد و از این رو باید با فرایندهای حرفه ای شرایطی را به وجود آورد که این شرکت نقش و جایگاه پیشرو خود را حفظ، تثبیت و تعالی ببخشد.

 

 


رکود اقتصادی باعث ضعف در چرخش نقدینگی شرکت ها شده است

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان خواستار توجه جدی این شرکت به فروش بیشتر و وصول مطالبات گروه صنعتی مینو شد و ادامه داد: شرکت قاسم ایران با وجود داشتن پتانسیل و ساختار قدرتمند و با سابقه ای که دارد متاسفانه به خاطر رکود اقتصادی حاکم بر کشور و ضعف شدید بوجود آمده در چرخش نقدینگی، دچار مشکلاتی است که به امید خدا با همدلی مدیران و کارکنان، این مشکلات را پشت سر خواهد گذاشت.

  
مهندس نعمت پرور با بیان اینکه شرکت های گروه صنعتی مینو با مشکل نقدینگی و بدهی مواجه هستند که بخش اعظم بدهی ها شامل بدهی شرکت قاسم ایران به این شرکت ها می باشد، خواستار وصول مطالبات از طرف شرکت قاسم ایران شدند.

 


  

مطالبات دارویی شرکت های پخش بزودی پرداخت می شود

دکتر ظفری نماینده وزارت بهداشت و درمان در سمینار سرپرستان حسابداری شرکت قاسم ایران با تشریح ابعاد مختلف مشکلات عظیم طرح سلامت و بار مالی که این طرح بر وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی وارد کرد؛ گفت: با توجه به تفاهم نامه ای که وزارت بهداشت و درمان با شرکت های پخش همچون شرکت قاسم ایران منعقد کرده است، مقرر گردید تمام مطالبات منتهی به 30دی ماه 96 بصورت حداقل 50درصد نقد و مابقی بصورت اوراق به شرکت های پخش در دستور پرداخت قرار گیرد.

 


دکتر ظفری در ادامه سخنان خود بر اهمیت و نقش سرپرستان حسابداری و نحوه تعامل آنها با دانشگاه های علوم پزشکی برای تسریع در پرداخت بدهی ها اشاره نمودند و از مدیران و سرپرستان حسابداری شرکت قاسم ایران خواستار همکاری و مطالعه ابزارهای مالی و اوراق در جهت تسهیل در پرداخت ها شدند. هدف ما تامین رضایت سهام داران، شرکای تجاری، مشتریان، مصرف کنندگان و منابع انسانی شرکت می باشد

مهندس کریمی مدیرعامل شرکت قاسم ایران، ضمن تشکر و قدردانی از مدعوین سمینار به تبیین راهبردهای استراتژیک و کلیدی این شرکت پرداختند و اعلام کرد: تامین رضایت سهام داران، شرکای تجاری، مشتریان، مصرف کنندگان و منابع انسانی شرکت به عنوان اساسی ترین اهداف و استراتژی شرکت قاسم ایران در دوره جدید مدیریتی است.

 

 


تبدیل تهدید به فرصت

مدیرعامل شرکت قاسم ایران با اشاره به مشکلات عدیده و رکود اقتصادی و افزایش رقیبان در صنعت، بیان داشتند برای بقاء و ماندگاری باید ما تهدیدات را به فرصت تبدیل نمائیم. ایشان اعلام نمودند در سال جدید باید بصورت عمیق وارد بازار شویم و شرکت های کوچک پخش که بصورت منطقه ای کار میکنند و سهم بازار را از شرکت های پخش سراسری همچون قاسم ایران را گرفتند از دور خارج نمائیم.

مهندس کریمی همچنین گفت: در سال جدید باید مشکلات فرایندها و اعتبارسنجی مشتریان را برطرف نمائیم و حساب کسانی که چک برگشتی دارند راببندیم.

 

اول وصول، بعدا فروش

مدیرعامل شرکت قاسم ایران در ادامه خطاب به مدیران و سرپرستان حسابداری گفت: پیگیری مستمر فاکتور رسیدی، اهلیت و شناخت مشتری را در دستور کار خود نمائید و همواره این را بدانید که شعار اصلی ما، "اول وصول بعدا فروش" می یاشد.

 

  


اگر توان فروش ندارید محکوم به فنا هستید

وی افزود: اگر توان فروش را ندارید محکوم به مال باختگی و فنا خواهیم بود. ما باید فروش را سنجیده انجام دهیم و در اعتبارات مشتریان سماجت به خرج دهیم و در این رابطه ارزش قدرت تشخیص بالاتر از آئین نامه ها می باشد.

 

در ادامه جلسه سوهانیان مشاور مالی و اقتصادی مدیرعامل شرکت قاسم ایران با ارائه پاورپوینتی به تبیین ساختار، چالش ها و مشکلات شرکت های پخش پرداختند. وی با بیان اینکه شرکت های پخش در ایران سنتی بوده و باید به سمت مدرن شدن حرکت نمایند.

 

 در ادامه سمینار، جلسه پرسش و پاسخ سرپرستان حسابداری با مدیران شرکت قاسم ایران برگزار شد و سرپرستان حسابداری به بیان دیدگاه ها و انتقادات خود نمودند. 

  

 

 

 

سمینار سرپرستان حسابداری شرکت قاسم ایران رأس ساعت 14 پایان پذیرفت.