برگزاری جلسه معارفه ورود به فرابورس شرکت قاسم ایران

 برگزاری جلسه معارفه ورود به فرابورس شرکت قاسم ایران
جلسه معارفه ورود به فرابورس شرکت قاسم ایران روز سه شنبه 20 آبان ماه 1393 در سالن آمفی تئاتر هتل سیمرغ برگزار شد.
در این جلسه که از ساعت 14 برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید  سخنران اول جلسه مدیر عامل محترم شرکت اقتصادی و خوکفائی آزادگان جناب آقای دکتر رمضان بودند.

دکتر رمضان به مهمترین اقدامات انجام شده توسط مدیران شرکت قاسم ایران اشاره کرد و گفت: اصلاح و تجهیز ساختار ناوگان و انبار سرد نگهداری و حمل محصولات یکی از مهمترین طرح هایی است که توسط این مجموعه اجرایی شده است. چراکه کالا و محصولات در حالی توسط خودروهای سنگین با سوخت گازوییل توزیع می شدند که هزینه حمل و نقل این مجموعه به دلیل افزایش قیمت حامل های انرژی افزایش یافته بود. برهمین اساس با جایگزینی کامیون و کامیونت در صدد رفع این مشکل برآمدیم.
توسعه مناطق توزیع پردرآمدترین محصول
وی افزود: توزیع محصول پفک یکی از پرسودترین و پردرآمدترین عملیات شرکت قاسم ایران است که در پی آن برنامه هایی جهت گسترش مناطق توزیع این محصول اجرایی شده و در همین راستا در نظر داریم توسط شرکت های زیرمجموعه همچون شرکت مینو زاهدان، قند خرما، مناطق جنوب شرق و مرکز کشور پوشش داده شود.
البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که با توجه به متفاوت بودن میزان تقاضا برای محصولات در فصول مختلف سال، می توان گفت عملکرد نیمه دوم سال مالی شرکت قاسم ایران در پی افزایش حجم عملیات آن بسیار مناسب تر از نیمه اول آن خواهد بود.
استفاده از دارایی های غیر مولد و کاهش هزینه های مالی
مدیر عامل گروه صنعتی صنعتی مینو در خصوص مبالغ قابل توجه هزینه های مالی "قاسم" عنوان کرد: بهره گیری از دارایی های غیر مولد و اتخاذ سیاست های تورمی از جمله برنامه هایی است که جهت کاهش هزینه های مالی تدوین شده و علاوه بر آن اجرای برنامه افزایش سرمایه و طرح های توسعه ای در همین راستا انجام شود.
افزایش درآمدها از محل واردات محصولات با کاهش نرخ ارز
رمضان پیرامون پتانسیل های "قاسم" جهت منتفع شدن از کاهش تحریم های بین المللی و افت نرخ دلار تصریح کرد: در صورت تحقق این امر، امکان افزایش واردات محصولات فراهم می شود و با توجه به بالا بودن میزان تقاضا برای محصولات توزیعی، انتظار می رود درآمدها و حجم عملیات شرکت از محل رشد میزان واردات محصولات افزایش یابد. این در حالی است که به دلیل پیچیده بودن فرآیند صادرات محصولات، برنامه ای جهت فروش خارجی تولیدات در نظر نداریم.
کشف قیمت سهام "قاسم" از طریق عرضه و تقاضا
وی در خصوص ارزیابی ارزش شرکت براساس NAV آن نیز گفت: این مجموعه در بازار سرمایه قابل مقایسه با شرکت های پخش فعال در بورس نیست و قابلیت ها و تفاوت های فراوانی همچون عدم وجود مطالبات مشکوک الوصول و نیز بدهی ها دارد. از این رو می توان گفت ارزش گذاری شرکت بر مبنای سود هر سهم و روش های درآمدی مرسوم در میان فعالان بازار سرمایه چندان منطقی به نظر نمی رسد. به گونه ای که فرآیند کشف قیمت سهام "قاسم" در روز عرضه اولیه براساس میزان عرضه و تقاضا صورت می گیرد.

 
سپس حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ابوترابی فرد ریاست محترم  هیئت امنای شرکت اقتصادی و خوکفائی آزادگان به سخنرانی پرداختند . نایب رییس محترم مجلس شورای اسلامی در این جلسه عنوان کردند: با توجه به جایگاه ویژه بازار سرمایه در اقتصاد کشور و توجه مسئولین و دولتمردان به این بازار در راستای افزایش کارایی و شفافیت اطلاعاتی و ارتقاء سطح کیفی آن و تأمین نقدینگی بنگاه های طی سال های گذشته همت به عمل آمده و برنامه هایی اجرایی شده است.
ایشان به وضعیت شرکت قاسم ایران اشاره کرد و ابراز داشتند : شرکت های توزیع و پخش همچون قاسم ایران نقش قابل توجهی در توسعه اقتصاد کشور دارند.
علاوه بر این، این مجموعه به برترین شرکت در حوزه پخش و توزیع محصولات در منطقه تبدیل شده که این امر خود نشان دهنده اعتبار و توجه مدیران مسئول آن می باشد و اکنون نیز در حال گسترش عرضه محصولات در سایر بازارها هستند.
وی افزود: شرکت قاسم ایران در مجموعه صنعتی مینو از جایگاه ویژه ای برخوردار است، چراکه نقطه اتصال بازار داخلی و خارجی است و از این رو می بایست جهت افزایش کیفیت و کارایی این مجموعه قدم برداشت.
پس از پخش فیلمی کوتاه درباره معرفی شرکت قاسم ایران پنلی متشکل از جناب آقای  دکتر رمضان مدیر عامل شرکت اقتصادی و خوکفائی آزادگان ، جناب آقای مهندس مدرس نیا مدیر عامل محترم شرکت قاسم ایران ، جناب آقای انعمی مدیر امور مالی شرکت قاسم ایران ، جناب آقای جلالی مدیر تعالی شرکت قاسم ایران و جناب آقای مهندس خزرائی مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات شرکت قاسم ایران به سوالات مدعوین و حضار در جلسه پاسخ دادند.

پس از آنکه ۵ درصد سهام قاسم ایران برای اولین بار در فرابورس عرضه شد، ارزش سهم آن ۱۰ هزار ریال کشف قیمت شد.همچنین ۹ میلیون سهم شرکت قاسم ایران (سهامی عام) در نماد قاسم۱ رأس ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه به قیمت کشف شده (قیمت ۱۰،۰۰۰ ریال) با سهمیه در نظر گرفته شده برای هر یک از معامله گران بر خط (آنلاین) حداکثر ۳۵۰ سهم صرفاً جهت خرید توسط معامله گران بر خط (آنلاین)، بازگشایی خواهد شد.