برگزاری بیستمین سمینار هم اندیشی مدیران و روسای شعب شرکت قاسم ایران

مهندس کریمی: هدف ما در وضعیت فعلی، کاهش هزینه هاست. ما در مقابل گروه صنعتی مینو و همچنین همکاران شرکت قاسم ایران، بالاخص کارگران زحمتکش مسئولیم و باید امنیت و اطمینان آنان را فراهم کنیم.


 مهندس کریمی مدیرعامل شرکت قاسم ایران در بیستمین سمینار مدیران و روسای شعب این شرکت گفت: دکتر عباسیانفر مدیرعامل گروه با شجاعت و درایت انرژی مضاعفی را برای حل مسایل شرکت قاسم ایران صرف کرده اند که در نوع خود بی نظیر است و وظیفه ما در پاسخ به اعتماد ایشان بسیار سنگین می باشد.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران با اشاره به اوضاع اقتصادی حاکم بر کشور گفت: پذیرش مسوولیت گروه صنعتی مینو و هر بنگاه بزرگ اقتصادی دیگری در این شرایط چیزی جز ایثار و فداکاری نیست و با درایتی که همگان از دکتر عباسیانفر سراغ دارند بی شک این گروه ازشرایط بی سابقه ی اقتصادی کشور به سلامت عبور خواهد کرد.

مهندس کریمی در ادامه به حمایت های مدیرعامل گروه از شرکت قاسم ایران اشاره کرد و گفت: ایشان در بحث بر طرف کردن مشکلات قاسم با قوت ورود پیدا کرده اند و اخیرا با درایت و شجاعت یکسری مسایل حل نشده ی بلند مدت بین قاسم ایران و شرکت های تولیدی را حل و فصل کردند که در این زمینه باید قدردان زحمات اثربخش ایشان باشیم.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران خطاب به مدیران و روسای این شرکت با اشاره به اهمیت توجه جدی به فروش محصولات و کاهش هزینه های جاری به تشریح اقدامات صورت گرفته ی این شرکت در سه ماهه ی آغازین سال جاری پرداخت.


  

مهندس کریمی در ادامه افزودند، بنگاهها باید توجیحه اقتصادی باشند. دیگر جایی برای فرصت سوزی، زمان از دست دادن، منابع سوزی، خسارت وارد کردن و هزینه کردن و جبران نکردن هزینه ها، وجود ندارد. شرکت قاسم ایران معصومیت از دست رفته دارد و باید این معصومیت را به این مجموعه معظم برگردانیم.

مدیرعامل شرکت قاسم ایران خطاب به مدیران و روسای شعب این شرکت فرمود، فروش سه ماهه اول سال به دلایل مختلفی همچون بحران دارو و شرایط حاکم بر بازار و همچنین میزان روز کاری ما را از بودجه کل عقب انداخته است. و بایست با پشتکار و همت والا در سه ماهه دوم سال این عقب ماندگی از بودجه را جبران نمائیم. همجنین بخاطر همین بحران اقتصادی و بی ارزش شدن ریال، ما نباید وصول مطالبات خود را به تعویق بیندازیم. در همین راستا بایست کمیته وصول مطالبات و کمیته اعتبارات تشکیل و شروع بکار گردد. چراکه منشور و خط کش اندازه گیری ما بودجه ای که در بورس بعنوان بودجه عملیاتی دیده ایم است و بایست بدون تعویق وصول مطالبات تحقق یابد.

مهندس کریمی با اشاره به شرایط بحرانی دارو در کشور افزودند: ما باید ظرفیت های لاین غذایی را افزایش دهیم و عقب افتادگی بودجه را جبران نمائیم. ما در شرایط بحرانی فعلی باید انعطاف پذیر باشیم، در زمان انقباضباید بسته عمل نمائیم و در شرایط انبساط باز عمل کنیم و با شرایط روز بازار هماهنگ باشیم.

یکی دیگر از اهداف ما در وضعیت فعلی، کاهش هزینه هاست. ما در مقابل گروه صنعتی مینو و همچنین همکاران شرکت قاسم ایران، بالاخص کارگران زحمتکش مسئولیم و باید امنیت و اطمینان آنان را فراهم کنیم.

مهندس کریمی اعلام نمودند یکی دیگر از اولویت های کاری شرکت قاسم ایران هیبرید و نمایندگی در استان هایی که شعبه نداریم، می باشد و همکاران میبایست به جد این کار را پیش ببرند و انشالله در مردادماه فاکتور این نمایندگی ها صادر شود.

 

دکتر عباسیانفر: باید در شرایط نادرست اقتصادی کشور، تصمیمات درست برای شرکت اتخاذ کنیم.


 دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان صبح امروز در بیستمین سمینار مدیران و روسای شعب قاسم ایران که در محل سالن جلسات ساختمان ساندوز برگزار شد، با تشریح اوضاع اقتصادی این روزهای کشور گفت: باید برای شرایط نادرست اقتصادی فعلی حاکم بر کشور، تصمیمات درست در شرکت اتخاذ نماییم تا از این شرایط مه آلود به سلامت عبور کنیم.

دکتر عباسیانفرشرایط اقتصادی حاکم بر کشور را وضعیتی خاص و تهدیدی جدی برای بنگاههای اقتصادی ارزیابی کرد و گفت: درست است که اقتصاد کشور مسیر نادرستی را طی می کند و تهدیدی غیرقابل چشم پوشی محسوب می شود؛ اما مدیریت و کاردانی زمان خودش را نشان می دهد که در شرایط بحران تصمیم های درست اتخاذ شود و شک ندارم که اگر به دنبال راهکارهای دقیق باشیم تمام تهدیدات کشور برای ما یک فرصت خواهد بود چراکه بهترین فرصت ها در بزرگترین تهدیدات نهفته است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در تشریح راهکارهای کلیدی در مواجهه با تهدیدات اقتصادی کلان کشور گفت: یکی از بهترین و دست ترین راهکارها، کاهش هزینه هاست که در این زمینه باید تیم های کارشناسی با محاسبه ی شرایط و تحلیل هزینه ها و درآمد جاری، برای کاهش هزینه ها برنامه های کاربردی و راهبردی ارائه دهند.

دکتر عباسیانفر با بیان این مطلب که کاهش هزینه ها به معنای قطع کردن نان کارگران و یا کوچک کردن سفره ی آنان نیست، گفت: یکسری هزینه ها در بحث حمل و نقل، بیمه، برون سپاری، ساختارمند کردن انرژی، بکارگیری نیروها برای انجام چند کار همسو و بسیاری اقدامات اثربخش دیگر می تواند هزینه های جاری را کاهش دهد و کاهش هزینه در علم اقتصاد هم به معنای افزایش سود است چرا که به جای پرداخت کردن آن به دیگران، در حساب شرکت باقی می ماند.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ادامه با تاکید بر اینکه از تمام شعب و نمایندگی های سراسر کشور بازدید خواهم کرد تا با همفکری و اتخاذ تصمیمات درست، شرایط را در شرکت قاسم ایران بهبود دهیم گفت: امروز چشم امید تمام شرکت های تولیدی گروه بعد از خدا به شرکت قاسم ایران دوخته شده است و می بایست نمایندگی ها و شعب قاسم تمام تلاش خود را صرف انجام دقیق امورات محوله کنند تا به فضل خدا، روزهای پر رونق تری در انتظار گروه باشد.

 

 دکتر عباسیانفر با تاکید بر این مساله که متاسفانه تورم نیروی انسانی در بدنه ی ستادی شرکت ها بسیار زیاد است  خواستار کشف نخبگان جوان در بدنه ی شرکت شد و در این زمینه گفت: باید به  نیروی انسانی جوان و با استعداد فرصت مدیریت داد  و نظام تشویق بر اساس عملکرد افراد باشد تا نه تنها عملکرد نیروی انسانی ارتقا پیدا کند، بلکه افراد لایق و شایسته نیز بهتر خود را نشان دهند.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ادامه بر  حسابرسی داخلی در شرکت قاسم ایران تاکید کرد و گفت: برقراری سیستم حسابرسی داخلی در شرکت با رعایت تمام ابعاد حتما باید به بهترین شکل ممکن عملیاتی شود تا به واسطه ی آن به آمار و ارقام دقیق دست پیدا کنیم و در این زمینه نباید این نکته را فراموش کنیم که هر چه حسابرسی با حساسیت بیشتر در دستور کار قرار گیرد به همان میزان داده های اطلاعاتی درستی در اختیار ما قرار خواهد گرفت و می توان با اطلاعات درست به تحلیل های درست از شرکت دست پیدا کرد و نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی کرد و بهترین برنامه ریزی را برای بهبود هر چه بهتر اوضاع شرکت در دستور کار قرار داد.

دکتر عباسیانفر با بیان این مطلب که بنده بر روی شرکت قاسم ایران حساب ویژه ای باز کرده ام و به عنوان لوکوموتیو گروه باید در هرچه بهتر شدن آن گام برداشت، گفت: به جرات می توانم بگویم که بهترین شرایط برای خدمت در قاسم ایران و تحقق اهداف تعیین شده وجود دارد، چرا که بسستر برای بهتر کردن شرایط شرکت فراهم است و در همین چند روز اخیر، یکی از مهمترین دغدغه های قاسم ایران در رابطه با دیگر شرکت ها که سالها حل و فصل نشده بود با نگاه مثبت در جهت حمایت از قاسم ایران حل شد و بی شک از این پس نیز از هر اقدامی که در بهبود شرایط موثر باشد با تمام وجود حمایت خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان  به نیروی انسانی توانمند در شرکت و اجزا تصمیم گیر در آن اشاره کرد و گفت: در حال حاضر  اعضا هیات مدیره توانمندی در این شرکت حضور دارند و در راس هرم شرکت قاسم ایران نیز شخص آقای دکتر رضایی به عنوان رئیس هیات مدیره شرکت حضور دارد که به عنوان فردی مورد وثوق در بین سهامداران شناخته شده است و در انتخابات هیات مدیره ی سال گذشته با یک رای بسیار بالا و با فاصله از دیگر اعضا هیات مدیره از سوی سهامداران انتخاب شد و شخصیتی مورد احترام برای آحاد آزادگان است که به عنوان رئیس هیات مدیره شرکت قاسم ایران و شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، یک ظرفیت برای تحرک بخشیدن هر چه بیشتر شرکت قاسم ایران به حساب می آیند.

دکتر عباسیانفر همچنین به انتصاب  آقای درفشی به عنوان معاون مالی ـ اداری شرکت قاسم ایران اشاره کرد و گفت: جا دارد که در این زمینه از جناب آقای حسن محمدی که از دوستان خوب و محترم بنده است وسالها در شرکت قاسم ایران زحمت کشیده اند تشکر کنم؛ اما با توجه به پیشنهاد آقای کریمی مبنی بر بهره مندی از توان آقای درفشی بنده نیز موافقت کردم؛ چرا که آقای درفشی فردی است که به کاردانی، صداقت و شفافیت از آن یاد می شود و مدیرعامل قاسم ایران با انتخاب آقای درفشی به این سمت کلیدی نشان داد که هم دنبال کار کردن است و هم پیگیر شفافیت و انضباط مالی است و از این باب خوشحالم که به مجموعه اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان  همچنین به حضور مهندس کریمی به عنوان مدیرعامل شرکت اشاره کرد و گفت: بنده ایشان را قبل از حضور در شرکت می  شناختم و الان این شناخت قوی تر شده است و به عنوان فردی که در کنار دانش از دانایی برخوردار است و در عین داشتن تجربه دارای همت و شجاعت در تصمیم گیری است در این مقطع حساس اقتصادی کشور به عنوان غنیمت بهره گرفت و امیدوارم با ایشان در مسیر تحقق اهداف عالیه شرکت بهره کافی گرفته شود.

دکتر عباسیانفر در ادامه با اشاره به توانایی هر کدام از نمایندگان و روسای شعب و مدیران شرکت، گفت: بنده در مسیر تحقق اهداف گروه صنعتی مینو با هیچکس تعارف ندارم و نباید هیچکدام از چرخ های شرکت به خاطر تعارف با افرد خاصی به لنگی بچرخد و در هر جا که احساس شود افراد در هر سمتی از بخش های شرکت دیگر توان حضور مفیدتر در اداره ی امور را ندارند باید تغییر ایجاد شود و هر چیزی در جای خود قرار گیرد؛ همانگونه که این مهم در ارتباط با بازریابی گروه عملیاتی شد و بازاریابی که در ستاد قرار داشت در جهت همخوانی با شرکت قاسم ایران به بدنه ی این شرکت اضافه شد تا بدنه ی تحقیقاتی فروش با سازمان فروش هماهنگ باشد و هر جا هم که احساس کنیم، تغییر لازم است، در هر بخشی که باشد یک لحظه هم درنگ نخواهیم کرد.

 

دکتر رضایی:مدیریت هزینه ها در بحران مهمترین راه تسلط بر اوضاع اقتصادی است

 دکتر رضایی رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در بیستمین سمینار مدیران و روسای شعب قاسم ایران گفت: در شرایطی که اوضاع اقتصادی کشور با تلاطم های شدید روبروست؛ مدیریت هزینه ها در بحران مهمترین راه تسلط بر اوضاع اقتصادی است.


رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با بیان این مطلب که بحران های اقتصادی طبقات مختلف اجتماعی را تحت شعاع قرار می دهند، گفت: در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکل روبرو باشد، نظام مالی و درآمدی تمام اقشار جامعه  با مشکل روبرو خواهد شد و همین تغییر در نظام هزینه کرد آنها به صورت مستقیم بر درآمد زایی شرکت های تولیدی اثر مستقیم خواهد گذاشت، از این رو در شرایطی که کاهش فروش و درآمدهای حاصل از آن با در نظر گرفتن شرایط فعلی اقتصاد کشور قابل پیش بینی است، باید نظام هزینه ای شرکت ها  با در نظر گرفتن مدیریت هزینه ها در دستور کار قرار گیرد چرا که این کار در شرایط بحران اقتصادی حاکم بر کشور مهمترین راه تسلط بر اوضاع اقتصادی شرکت است.

دکتر رضایی به تاریخچه ی حیات اقتصادی شرکت های بزرگ و غول های صنعتی جهان اشاره کرد و گفت: از 12 غول بزرگ صنعتی جهان فقط یک شرکت جنرال حیات دارد که آن هم به عنوان نماد توسعه ی اقتصادی با کمک های دولتی سرپاست و با توجه به اینکه گروه صنعتی مینو هم یک شرکت با 60 سال سابقه ی فعالیت در ایران است و جز شرک های بزرگ کشورمحسوب می شود ما نیز قبل از آنکه دامنه ی تحولات خطرناک اقتصادی کشور بر گروه اثر مستقیم بگذارد، تصمیم به تغییر گرفتیم.

 

رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به دلایل انتخاب دکتر عباسیانفر به عنوان مدیرعامل گروه صنعتی مینو گفت: اساس انتخاب ایشان به عنوان مدیرعامل گروه بر پایه شرایط روز اقتصاد بود و معتقدم که اگر این انتخاب را نمی کردیم زمین گیر می شدیم.

دکتر رضایی با اشاره به اینکه دکتر عباسیانفر تمایل به حضور در شرکت را نداشت و با اصرار ما این سمت کلیدی را در این شرایط خاص اقتصادی پذیرفت، گفت: هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به عنوان منتخبان سهامداران با قاطعیت از ایشان حمایت می کنند و نظر ایشان عملا نظر هیات مدیره است.

 

 

همچنین در این مراسم مهندس کریمی از زحمات جناب آقای حاج حسن محمدی در دوران تصدی ایشان در هیئت مدیره شرکت قاسم ایران تقدیر و قدردانی نموده و از درگاه خداوند منان برای ایشان آرزوی توفیق و سلامتی در تمام مراحل زندگی را مسئلت نمودند.