با حکم دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، مهندس حسین یوسف خزرایی به سمت مدیریت عامل شرکت قاسم ایران منصوب شد.

در مراسمی با حضور مدیران عامل شرکت های گروه صنعتی مینو، اعضای هیات مدیره قاسم ایران و مدیران این شرکت، با صدورحکمی از سوی دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، مهندس حسین یوسف خزرایی به سمت مدیریت عامل شرکت قاسم ایران منصوب و از زحمات مهندس کریمی تجلیل به عمل آمد.


 در مراسمی با حضور مدیران عامل شرکت های گروه صنعتی مینو، اعضای هیات مدیره قاسم ایران و مدیران این شرکت، با صدورحکمی از سوی دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، مهندس حسین یوسف خزرایی به سمت مدیریت عامل شرکت قاسم ایران منصوب و از زحمات مهندس کریمی تجلیل به عمل آمد.
در این مراسم، دکتر عباسیانفر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، با بیان این مطلب که تا امروز تمام تصمیمات گرفته شده در شرکت قاسم ایران طبق یک نظر مشترک با مهندس کریمی بوده است، گفت: برگ برنده شرکت قاسم ایران در پخش مویرگی و داشتن لجستیک و املاک و دارایی های چشمگیر در سراسر کشور است و باید با تمام توان، قدرت خود را صرف توسعه و حفظ تشکیلات و ساختار مویرگی کند و در این زمینه می بایست اهتمام ویژه ای را صرف تعیین تکلیف دارایی های غیر مولد و فروش املاک بلااستفاده و همچنین تبدیل بهینه املاک شعب استانها کند و با این کار نقدینگی خوبی را به چرخه ی اقتصادی شرکت تزریق کند و این نقدینگی را برای افزایش سطح کارایی شرکت به صورت هدفمند هدایت کند.

دکتر عباسیانفر به شناخت خود از مهندس کریمی اشاره کرد و گفت: آشنایی بنده با ایشان از سال 95 بر اساس یک اختلاف قراردادی که با مجموعه هوم کر داشتیم صورت گرفت، من به عنوان نماینده حقوقی شرکت با ایشان صحبت کردم و از آنجایی که ایشان فوق العاده در کار، روان و حرفه ای هستند سریعاً به نتیجه رسیدیم؛ از آن زمان تا به امروز نظرم در مورد ایشان تغییر نکرده است.  علاوه بر این بزرگترین خصیصه ایشان این است که متعلق به خانواده ایثارگران می باشند و به مجموعه گروه که صاحبان اصلی آن، آزادگان می باشند، علاقه خاصی دارند.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ادامه ضمن تشکر از دکتر رضایی رئیس محترم هیئت مدیره، هیئت مدیره و مدیران قاسم ایران، این شرکت را به اسب تنومندی تشبیه کرد که نیاز به سوارکار قابلی دارد و گفت: امیدوارم روند شرکت قاسم ایران رو به رشد باشد و به عنوان لوکوموتیو گروه با شناسایی ظرفیت هایی که در بدنه این شرکت موجود است، مجموعه را به اهداف والاتر و جایگاه حقیقی خود سوق دهد.

دکتر عباسیانفر با اشاره به سابقه ارزشمند مهندس خزرایی در شرکت قاسم ایران اظهار داشت: جناب مهندس خزرایی بیست و هشت سال است که در این تشکیلات با کارنامه بسیار خوب مشغول به کار هستند و با توجه به اینکه مدت زیادی مسئولیت واحد IT را بر عهده داشتند، اطلاعات کاملی در مورد شرکت قاسم ایران دارند و تمام زوایای این مجموعه را می شناسند؛ زمانی که نام ایشان به عنوان مدیر عامل شرکت قاسم مطرح شد، از سوی کارکنان شرکت قاسم، بسیار مورد توجه قرار گرفت و تقریباً هیچ مخالفی نداشت و همگی با اطمینان و روی گشاده این انتخاب را تایید کردند. 

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به سابقه مدیریتی خود گفت: 40 سال است که در مجموعه های مختلف مشغول به کار می باشم و با تکیه بر این تجربیات، مسائل کلی سازمان ها را می فهمم و مجموعه این 40 سال کار، به من آموخته که در حوزه کاری به هیچ وجه تسلیم احساسات نشوم و بر اساس یک خط مشی استاندارد تصمیم گیری کنم. علاوه بر این مسیر کاری من یک مسیر حقوقی است و این مسئله به من کمک می کند تا خود و دیگران را با اطلاعات غلط فریب ندهم.

دکتر عباسیانفر ادامه داد: زمانی که در خرداد ماه سال گذشته دوباره به دوستان ملحق شدم، وضعیت مواد اولیه و نقدینگی مهمترین چالش شرکت های گروه بود و شرکت قاسم ایران 115 میلیارد تومان بدهی به گروه و تامین کنندگان و 166 میلیارد تومان بدهی بانکی داشت که 45 میلیارد آن معوقه بود و شرکت در ورطه بسیار خطرناکی قرار داشت؛ امروز که شرکت از این چالش ها عبور کرده و شرکت قاسم ایران تمام بدهی های خود را پرداخت کرده است، بیانگر این است که تصمیمات صحیح و کارهای جسورانه ای در شرکت صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان تمامی شرکت های گروه را یک مجموعه واحد دانست و گفت: تمامی واحد های تولیدی، مالی، صادرات، خرید و فروش، همگی در کنار هم هستند و هر یک به اندازه خود سهم بسیار مهمی در کسب این موفقیت ها دارند.

دکتر عباسیانفر ادامه داد: در ابتدای ورود بنده به شرکت، بحث اصلاح قرارداد ها و تغییر مارژین شرکت قاسم ایران مطرح شد؛ چراکه ادامه روند سابق، بسیار دشوار بود و ما آن را تغییر دادیم. اختلاف مارژین سابق تا الان حدود 18 میلیارد تومان و اختلاف هزینه های مالی که گروه باعث آن شده، در حدود 14 میلیارد است، یعنی 32 میلیارد تومان مجموعه تولید در اختیار شرکت قاسم ایران گذاشت و شرکت قاسم ایران نیز با ایجاد نقدینگی شرایطی را ایجاد کرد تا شرکت بتواند در زمان مناسب، مواد اولیه خوبی تهیه کند و در اختیار شرکت های تولیدی قرار دهد که این تعامل و همکاری لزوم کار و پیشرفت می باشد.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با اشاره به این موضوع که شرکت قاسم ایران باید بر اساس سنت و اساس شکل گیری خود در خدمت مجموعه گروه باشد گفت: خواهش بنده این است که مهندس خزرایی این موضوع را با قدرت ادامه دهد و با توجه به ساختار و عملیاتی که این شرکت دارد، نقاط ضعف را شناسایی و نقاط قوت شرکت را تقویت کند و موضوع نمایندگی ها در استان هایی که ما حضور نداریم و یا نیاز است که در آنجا عمده فروش بگیریم، نیز پیگیری گردد و همچنین موضوع دیگری که خود مهندس کریمی نیز مدنظرشان بود این است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، ناچاریم موضوع کالاهای اساسی مردم مثل روغن، برنج، قند و شکر که مایحتاج ضروری مردم هستند را در مجموعه تقویت کنیم.


دکتر رضایی: تغییرات، لازمه ی پیشرفت یک مجموعه است.

دکتر رضایی رییس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در آیین تکریم از خدمات مهندس کریمی و معارفه مهندس خزرایی مدیرعامل جدید شرکت قاسم ایران با اشاره به تغییرات انجام شده در بدنه مدیران مجموعه گروه، اظهار داشت: این تغییرات، در ابتدای دوره هیات مدیره جدید شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان برای اولین بار در شرکت قاسم ایران انجام شد و با توجه به اهمیت و نوع کاری که باید در آنجا صورت می گرفت، در ترکیب اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت تغییراتی اعمال شد که با یاری خدا این تغییرات به خوبی نمود پیدا کرد و اثرات پر خیر و برکتی برای مجموعه گروه حاصل شد.

دکتر رضایی رییس هیات مدیره شرکت قاسم ایران در ادامه ضمن تشکر از زحمات مهندس کریمی، گفت: تغییرات، لازمه ی پیشرفت یک مجموعه است؛ معتقدیم مهندس خزرایی به عنوان فردی که از بدنه ی شرکت قاسم ایران می باشند، می توانند تغییراتی را که در ریل مناسبی قرار گرفته با شتاب بیشتری پیش ببرند؛ انتظار بر این است با دانش و تجربه ای که ایشان دارند بتوانند مجموعه را به خوبی هدایت کنند و توقع داریم بر طرف کردن نقاط ضعف شرکت، ایجاد تنوع در نوع فروش، بروز رسانی سیستم های فروش و تمرکز بر فروش تولیدات دارویی با جدیت در دستور پیگیری و کار قرار گیرد.

دکتر رضایی ادامه داد: سیستم به خودی خود کارش را خوب انجام داده است و دلیل تغییر، رسیدن به شرایط مطلوب تر است؛ از این رو مدیرعامل جدید قاسم ایران می بایست بخش های مثبت کاری صورت گرفته را تقویت و از طرفی نقاط ضعف را اصلاح کنند تا خروجی بهتری از این تغییر برای گروه بدست آید.


 
 
مهندس کریمی: برای آینده قاسم ایران ریل گذاری خوبی صورت گرفته است.

در این مراسم، مهندس کریمی ضمن تشکر از هیات مدیره، انتخاب مهندس خزرایی را بسیار هوشمندانه دانست و گفت: به ایشان تبریک می گویم، مهندس خزرایی در جریان تمامی امور شرکت هستند و خواهش بنده این است که با معطوف شدن به اشتراکات در مجموعه، از ایشان حمایت شود.
 
 
 مهندس کریمی فعالیت خود در مجموعه مینو را برگ زرینی در سابقه خدمتی خود دانست و گفت: امروز عملکرد عددی ما در شرکت ثبت و ضبط شده و از لحاظ ساختار نیز شرکت قاسم ایران برای آینده ریل گذاری شده است. دادن اختیارات و بالابردن نقش مسئولیت پذیری در تمام سطوح، تفکیک دارو، تفکیک غذا، بالابردن سطح نظارت و اقتدار مالی از ستاد تا شعب، زیر ساخت هایی بودند که در این دوره اتفاق افتاد و همیشه در شرکت باقی خواهد ماند. همچنین در قاسم با شناسایی و مشارکت دادن استعدادها و کارشناسان موجود از درون و بیرون مجموعه، تیم بسیار قدرتمندی ساختیم که نتایج بسیار خوبی را تا امروز رقم زدند.

مهندس کریمی با بیان اینکه آزادگان شاهدان زنده صیانت از انقلاب و نظام هستند، گفت: من خود از خانواده آزادگان قبل از انقلاب هستم؛ تا زمانی که انسان در جایگاه ایشان قرار نگیرد نمی تواند معنا و مفهوم رشادت این عزیزان را درک کند، ما نسبت به این اقشار، متعهد هستیم و باید برای ایثارگران، ایثار کنیم و خدا را شکر می کنم که در این خدمت، حافظ ما بود و به ما عزت داد که شرمنده این عزیزان نباشیم.


 
مهندس خزرایی: اولویت اول، ارتقاء ظرفیت فروش محصولات گروه صنعتی مینو است.

مهندس خزرایی مدیرعامل شرکت قاسم ایران، استفاده از ظرفیت های گروه صنعتی مینو را مهمترین اولویت برنامه خود دانست و گفت: برای شرکت قاسم ایران یک فرصت حیاتی است که یک پشتیبان مانند گروه صنعتی مینو دارد و اولویت اول کار من ارتقاء ظرفیت فروش محصولات گروه صنعتی مینوست. استفاده از تکنولوژی برای افزایش فروش و کاهش هزینه های توزیع، جذب تامین کنندگان جدید مخصوصاً در زمینه کالاهای اساسی و دارو و همچنین تجدید ساختار هایی که از سال قبل استارت خورد، مهمترین اولویت های برنامه کاری بنده است.
مهندس خزرایی در ادامه به سابقه 28 ساله خود در شرکت قاسم ایران اشاره کرد و گفت: با توجه به سابقه پدر مرحومم در گروه مینو، چیزی در حدود 45 سال است که وابسته به این مجموعه هستم؛ از ابتدای خدمتم از مراحل پایین شروع کردم تا به مدیر فناوری اطلاعات و بعد معاونت برنامه ریزی و فن آوری رسیدم و امروز نیز از اینکه این وظیفه سنگین به من سپرده شده کمال تشکر را دارم و امیدوارم با تلاش و سعی مضاعف، جواب این اعتماد را بدهم.